آغاز اكران رُم ـ شهبازان

روایتی غیرافسانه ای از راه آهن سراسری ایران

روایتی غیرافسانه ای از راه آهن سراسری ایران دست و هنر: اکران آنلاین مستند «رُم ـ شهبازان»، روایتی مستند و غیرافسانه ای از راه آهن سراسری ایران، شروع شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، در توضیح این مستند آمده است: راه آهن سراسری ایران، نامی است که این روزها به جهت ثبت آن در لیست میراث جهانی یونسکو، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. چالش های فنی بسیار در عبور از دو رشته کوه البرز و زاگرس و جلوه های زیبای مسیر که بواسطه عبور آن از اقلیم های متفاوت پدید آمده اند از خاصیت های شناخته شده راه آهن سراسری ایران است، اما حضور شرکتها و نیروهای انسانی مؤثر در این پروژه موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.
مستند «رُم- شهبازان » برمبنای پژوهشی دقیق تر روی اسناد باقیمانده از شرکتها و گزارش ها، مهندسان پروژه و همین طور تحقیقات میدانی در طول خط راه آهن سراسری، با تاکید بر معرفی خاصیت های منحصر به فرد این میراث صنعتی ارزشمند، تولید شده است.
در این مستند سعی شده است با کنار گذاشتن روایت های معمول و گاه غیرمستند از تاریخ راه آهن ایران، مخاطب با وجهی از این تاریخ معاصر آشنا شود که سال ها در پس روایاتی جعلی، مورد بی مهری قرار گرفته است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/06/06
08:35:37
0.0 / 5
231
تگهای خبر: اقلیم , تولید , دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی