با اعلام نتایج ارزیابی های متقاضیان؛

66 استودیوی بازی سازی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمدند

66 استودیوی بازی سازی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمدند دست و هنر: با جمع بندی ارزیابی متقاضیان عضویت در ساختار حمایتی همگرا در نهایت ۶۶ استودیوی بازی سازی، اعضای جدید ساختار حمایتی همگرا در سال ۱۴۰۰ خواهند بود.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، سید محمدعلی سید حسینی معاون حمایت بنیاد با بیان این که ۱۵۱ استودیوی بازی سازی در اسفندماه ۱۳۹۹ درخواست عضویت خویش را در ساختار حمایتی همگرا ثبت کردند، اظهار داشت: در فروردین ماه ۱۴۰۰، پرونده ۱۳۱ استودیو تکمیل شد و امتیازدهی در شاخص مخاطب و بازار با همراهی همکاران حمایتی همگرا، یعنی کافه بازار و تپسل انجام گرفت.
سیدحسینی اضافه کرد: ارزیابی های فنی و فرهنگی متقاضیان عضویت در ساختار حمایتی همگرا سال ۱۴۰۰ با حضور کارشناسان خبره و متخصص این دو حوزه انجام و بعد از تکمیل ارزیابی ها از منظر فنی، مخاطب و بازار و فرهنگی، امتیاز استودیوها محاسبه و جمع بندی شده است. بر مبنای شیوه نامه بهره مندی از حمایت های ساختار همگرا ۴۰ درصد امتیاز هر استودیو در ارتباط با شاخص فنی، ۳۰ درصد فرهنگی و ۳۰ درصد هم در ارتباط با شاخص مخاطب و بازار است.
معاون حمایت بنیاد ضمن اشاره به این که در نهایت ۶۶ استودیوی بازی سازی واجد شرایط عضویت در دوره سوم حمایتی همگرا شدند، خاطرنشان کرد: بر مبنای نتایج کلی ارزیابی، ۲۶ استودیو (شامل ۱۶ شرکت و ۱۰ تیم) در سطح یک و ۴۰ استودیو (شامل ۱۶ شرکت و ۲۴ تیم) در سطح دوم همگرا می توانند از حمایت های این ساختار بهره مند شوند.
بر این اساس و با بیان سید محمدعلی سیدحسینی، بازی سازان رشد یافته شامل ۱۶ استودیو در چارچوب شرکت (رتبه ققنوس) و ۱۰ استودیو در چارچوب تیم (رتبه شیردال) هستند. همینطور بازی سازان سطح دو شامل ۱۶ شرکت (رتبه هدیوش) و ۲۴ تیم (رتبه یوز) هستند که در ساختار همگرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت. سطح چهار (رتبه غزال) هم به تیم های مستعدی اختصاص یافته است که از راه مبادی به ساختار همگرا معرفی می گردند. هم اکنون رویداد کژوال کمپ (کافه بازار) و بازی جدی مبادی عضویت همگرا در این رتبه هستند.
به گفته معاون حمایت بنیاد برای اعضای دوره سوم هم مانند دو دوره گذشته، اعتبارنامه حمایتی به صورت الکترونیکی به آدرس ایمیل مدیر استودیو ارسال شده است. همینطور حمایت ها بر مبنای رتبه دریافتی در پنل اعضا قرار گرفته است و با ورود به سامانه همگرا به نشانی my.hamgara.ircg.ir می توانند تنوع حمایتی مخصوص به رتبه خویش را مشاهده و ثبت درخواست کنند.
سیدحسینی این نکته را هم خاطرنشان کرد که ۶۵ استودیویی که متقاضی عضویت در ساختار حمایتی همگرا بوده اند اما نتوانستند حائز امتیاز مناسب برای ورود به این ساختار باشند هم تحت عنوان نو همگرا از تخفیف همکاران حمایتی این ساختار بهره مند می شوند.
با استقبال اعضای ساختار حمایتی همگرا در دوره پیش از اعتبار صادراتی، امسال هم با همکاری مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تمهیدات بهره مندی از خدمات صادراتی برای اعضا در نظر گرفته شده است.
به گفته معاون حمایت بنیاد همچون دوره گذشته، درصورتی که اعضا متقاضی استفاده از خدمات حمایتی صادراتی باشند، اعتبار تشویقی بیشتر از یک برابر به اعتبار آنها اضافه می شود. همینطور مانند گذشته اعضای حقوقی همگرا می توانند با ثبت درخواست، به عضویت برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق درآمده و از حمایت های در ارتباط با این برنامه هم بهره مند شوند.


منبع:

1400/07/05
15:16:16
0.0 / 5
234
تگهای خبر: بازی , خدمات , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی