در رونمایی از كتاب فعالین زیست بوم نوشت افزار ایرانی اعلام شد

مقبولیت 80درصدی نوشت افزار ایرانی نسبت به دیگر کالاهای ایرانی

مقبولیت 80درصدی نوشت افزار ایرانی نسبت به دیگر کالاهای ایرانی کتاب فعالین زیست بوم نوشت افزار ایرانی به تلاش مجمع ایران نوشت با حضور حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر کتاب فعالین زیست بوم نوشت افزار ایرانی به تلاش مجمع ایران نوشت با حضور حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور و پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فن آوری های نرم معاونت علمی ریاست جمهوری رونمایی گردید.
در بخش اول این کتاب به عرضه و تشریح درخت فن آوری صنعت نوشت افزار که با تلاش تنی چند از جوانان پژوهشگر و تولیدکننده احصا شده، پرداخته شده است. همینطور در بخش دیگری از این کتاب با معرفی فعالین صنعت نوشت افزار سراسر کشور محصولات تولیدی آنها به صورت جامع به نمایش درآمده است. مخاطب این کتاب نخبگان فرهنگی، مسئولین و صنعتگران حوزه نوشت افزار می باشند.
نشست رونمایی از این کتاب به میزبانی مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی در محل یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) با حضور حجت الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فن آوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، هادی جوهری معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت، محمد یقینی مدیر عامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی و محمودرضا صنعت کار دبیر انجمن تولید کنندگان نوشت افزار و جمعی دیگر از فعالین این عرصه برگزار شد.
*مقبولیت ۸۰درصدی نوشت افزار ایرانی نسبت به کالاهای تولیدی ایرانی
محمد یقینی به نمایندگی از مجمع ایران نوشت که میزبانی این نشست را داشت ضمن تشکر از مهمانان اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری و شخص کرمی طی سالیان گذشته حمایت های فراوان و مطلوبی از حوزه نوشت افزار داشته اند که اثرات آنرا به صورت مشهود در پیشبرد این صنعت هم از نظر توان تولید و هم از نظر بهینه سازی محتوای کاربردی شاهد می باشیم. همینطور باید اضافه کنم که انجمن صنف تولیدکنندگان نوشت افزار کشور که حدود ده سال است شکل گرفته هم یکی از مؤثرترین بازیگران پیشبرد صنعت نوشت افزار بوده است که همواره هم در حوزه تولید و هم در پیشرفت این صنعت درحال تلاش هستند.
وی در ادامه اضافه کرد: اگر امروزه می بینیم که در نظرسنجی ها، نوشت افزار ایرانی نسبت به دیگر کالاهای دیگر تولید ایرانی بالاترین مقبولیت را به میزان ۸۰ درصد در میان مردم دارد اساسا یکی از عواملش همین تلاشهای ذکر شده است.
*کالای ایرانی باید برای مردم ایران مثل یک فرزند عزیز باشد
در ادامه جلسه کرمی رونمایی از این کتاب را از تلاشهای جمع حاضر در نشست و متولیان صنعت نوشت افزار ایرانی دانسته و اضافه کرد: مبحث نوشت افزار در کنار صنایع فرهنگی و خلاق دیگر برای معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری احیا و تقویت صنایع خلاق در ایران را پیگیری می کند دارای اهمیت فراوان است. نوشت افزار از این نظر که هم بازار کار و اقتصاد را از فعالیتهای خودش متأثر می کند و هم این که یک محمل پر کاربرد فرهنگی در حوزه کودکان و نوجوانان کشور از اهمیت دوچندان و ویژه ای برخوردار می باشد که بنابراین مبحث نوشت افزار همیشه از دغدغه های این معاونت بوده است. زمانی که ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز با مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی وارد گفتگو و همکاری شد از همان ابتدا پیشنهاد شکل گیری یک خانه خلاق و نوآوری و شتاب دهنده ای که بتواند کلیه مراحل ایده تا محصول و محصول تا بازار را در این عرصه نوشت افزار در نظر بگیرد مطرح و مورد پیگیری قرار|گرفت و ما هم درحال کمک هستیم که این مورد شکل بگیرد و مجمع ایران نوشت هم به شکل جدی این مورد را در دستور کار دارد.
وی افزود: چه در مبحث خلق محتوا و کاراکترو چه در زمینه پشتیبانی از توزیع و نظارت برای تولید محصول استاندارد ما معتقدیم اگر بخواهد کالا و خدمات ایران ساخت در کشور و فراتر از مرزها بازار خودش را به دست بیاورد باید سه حوزه باهم همکاری جدی و نزدیک داشته باشند، یکی دولت بعنوان تسهیل گر و ناظر که روز به روز باید حمایتش را از تولیدکننده بیشتر بکند، دیگری نهادهای ایجاد کننده استانداردها و قوانین نظارتی و در پایان خود تولیدکنندگان بعنوان هسته اصلی وظایف خاص خویش را در تولید محصول و کالای باکیفیت و ایرانی دارند.
وی افزود کالای ایرانی باید برای مردم ایران مثل یک فرزند عزیز باشد و همه چه مسئولین و اصحاب رسانه و چه یکایاک مردم باید از کالای ایرانی حمایت کنند. در آخر باید ضمن تشکر از زحمات مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی در تهیه و تنظیم این کتاب عنوان کنم ما حمایت خاصی از شرکتهای خلاق و دانش بنیان در حوزه نوشت افزار به عمل آورده و خواهیم آورد و درحال حمایت های صادراتی از این صنعت هستیم که با یاری خدا در آینده نزدیک رو به افزایش خواهد بود.
صنعت کار از دیگر حاضرین در این جلسه ضمن تاکید بر توجه ویژه داشتن به نوشت افزار بعنوان یک کالای خاص فرهنگی اظهار داشت: تولیدات ایرانی در حوزه نوشت افزار از کیفیت بالایی برخوردار می باشد که به واسطه همین کیفیت و تولید دانش محور از سال ۹۵ در جهت ثبت محصولات دانش بنیان با معاونت علمی ریاست جمهوری همکاری داشته ایم که منتج به معرفی فن آوری های صنعت نوشت افزار شد.
وی در ادامه با خواندن بخشی از کتاب برای حضار اعلام داشت که در زمینه بحث فن آوری در صنعت نوشت افزار که در این کتاب ذکر شد نمونه های عینی فراوانی از محصولات نوشت افزار به بازار عرضه شده است.
راهبری زیست بوم فرهنگی تبلیغی انقلاب اسلامی، مأموریت ممتاز سازمان تبلیغات اسلامی است
حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی هم بعنوان یک از مدعوین این نشست اضافه کرد: هدف بنده از حضور یک خسته نباشید بود به همه عزیزانی که به فرمان رهبر عزیز انقلاب لبیک گفتند که همان حرکت در جهت خودکفایی و خود اتکایی است که این مورد مهم ذیل معنای کلی استقلال در اندیشه والای انقلاب اسلامی قرار دارد.
راهبری زیست بوم فرهنگی تبلیغی انقلاب اسلامی، مأموریت ممتاز سازمان تبلیغات اسلامی است و به همین جهت بطور حتم این اقدام رصد و شناسایی مجموعه هایی که یک کار جامع در حوزه شناسایی زیست بوم فرهنگی نوشت افزار انجام می دهند مورد انتظار و استفاده خواهد بود. به فضل الهی ما انتشار این کتاب را به فال نیک گرفته و به همه وابستگان ذیل سازمان تبلیغات اسلامی معرفی کرده و آنها را تشویق به همکاری با این فعالان خواهیم کرد و ان شا الله در آینده هم افزایی بیشتری بین فعالین مختلف جبهه فرهنگی انقلاب در این عرصه به وجود خواهد آمد.
در انتهای نشست و پیش از رونمایی از کتاب مدیر عامل مجمع نوشت افزار اسلامی با بیان این مطلب که این کتاب حاصل زحمات دو ساله ی مجمع ایران نوشت، انجمن تولیدکنندگان و مؤسسه اقتصاد فرهنگ بوده است به معرفی اجمالی این کتاب پرداخت و اظهار داشت: در این کتاب بیشتر از هفتاد فعال نوشت افزار با پراکندگی در سرتاسر کشور معرفی شده اند و این فعالین هم در نام و نشان ایرانی هستند و هم در محتوای تولیدشان کاملاً محصولات ایرانی و بومی است. در بخش دیگر این کتاب درخت فن آوری نوشت افزار تهیه و تنظیم شده است که این صنعت را به شش حوزه بخش بندی کرده است، حوزه های محصولات پلاستیکی، شیمیایی، فلزی، چوب و کاغذ و در آخر محصولات هوشمند الکترونیک در این درخت قرار گرفته است.
وی در ادامه بیان داشت: در این کتاب مفصلاً بخش های مختلف این حوزه ها از قبیل دانش ها، مهارت های مدیریتی، مهارت های طراحی و امکان سنجی ها و نیازسنجی های هر بخش توضیح داده است که برای پژوهش های فن آورانه در حوزه نوشت افزار یک مرجع بشمار می رود.


منبع:

1400/07/06
11:14:21
0.0 / 5
219
تگهای خبر: انجمن , بازی , بازیگر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی