مروری بر با اهمیت ترین عناوین روزنامه های امروز جهان

مروری بر با اهمیت ترین عناوین روزنامه های امروز جهان پناهجویانی که وارد اروپا شده اند، تغییرات اقلیمی، موفقیت بایدن در تصویب بودجه ای برای کارهای زیر بنایی و راه جدیدی برای شناسایی تومور، با اهمیت ترین عناوین روزنامه های امروز جهان اند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ در شرح با اهمیت ترین اخبار سه شنبه ـ ۱۸ آبان ماه ـ می نویسد:

پناهجویان در دامبیلد روزنامه آلمان نوشت: حادثه های سیاه و تاریکی در مرزهای اروپا رخ می دهند. آیا این ها، نشانه هایی برای در راه بودن بدترین ها است؟ از انگلیس تا لهستان، کشورها بدون توجه به زندگی آدم ها، راه ها را برای ورود پناهجویان به سرزمین شان، هموار می کنند. عکسی است منتشر شده از آسوشیتدپرس پناهجویان را شانه به شانه، در کنار هم بر زمین نشان می دهد، در صورتیکه دو پلیس لهستان، سلاح را به سویشان، نشانه گرفته اند. اینان پناهجویان افغانی اند، که قصد گذر از لهستان و بلاروس را دارند. گذر آنها را غیرقانونی خوانده اند. افغان هایی در دام پلیس اند.

گلاسکو خواهد توانست؟نیویورک تایمز، روزنامه آمریکایی نوشت: همایش کاپ ۲۶ وارد دومین هفته خود شد. نمایندگان دویست کشور جهان، از تغییرات اقلیمی می گویند و از گرم شدن زمین در سالهای در پیش. آیا همایش گلاسکو، به یک توافق بزرگ و جهانی دست خواهد یافت؟ هنوز صحبت از بودجه و اعتبار و راهکار هایی برای در امان ماندن از خطرهای اقلیمی است. باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین، که امضایش پای پیمان تغییرات اقلیمی در پاریس است، در گلاسکو، بر صحنه آمد و خواهان عملگرایی در این راه شد.
راه هموار دموکرات هاآبزرور روزنامه انگلیس نوشت: تصویب بودجه و اعتبار درخواستی جو بایدن، از کنگره آمریکا به شکلی راه را برای پیروزی دموکرات ها در انتخابات کنگره در سال ۲۰۲۲ هموار کرد. موفقیت بایدن در تصویب بودجه ای برای کارهای زیر بنایی، پیروزی ای است که رییس جمهوری آمریکا، سخت به آن نیاز داشت. فرصتی با این پیروزی پدید آمد، که به شکلی شکست آمریکا در افغانستان را از یاد آمریکائیان خواهد برد. با شکست در افغانستان، بایدن و حزب اش، سخت لطمه دیدند، آن چنان که تصور پیروزی دموکرات ها در انتخابات در راه برای به دست گرفتن کنگره ناممکن می نمود.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

روش جدید شناسایی تومورله رپوبلیکا روزنامه ایتالیایی نوشت: با یک آزمایش ساده خون و شناسایی دی ان ای بیمار، با شیوه «ان جی سی» و بررسی خصوصیات مولکولی تومور وضعیت تومور به آسانی، آشکار می شود. یعنی که دیگر نیازی به «بیوپسی» نخواهد بود. این روشی ایمن، سریع تر، ساده تر و ارزان تر از بیوپسی معمول است که از بافت مورد نظر، نمونه برداری می شود. با نمونه برداری مایع، وضعیت تومور، شناسایی و به مداوای تومور پرداخته می شود.1400/08/18
20:53:58
0.0 / 5
109
تگهای خبر: اقلیم , مد , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی