یاسر احمدوند مطرح كرد؛

نوشت افراز ایرانی نیاز به بازارپردازی دارد

نوشت افراز ایرانی نیاز به بازارپردازی دارد به گزارش دست و هنر معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن فرهنگی ایران نوشت اظهار داشت: نوشت افزار ایرانی نیاز به بازارپردازی دارد و باید در این عرصه از نظام یارانه ای دور شویم.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست هم اندیشی اعضای هیئت مدیره انجمن فرهنگی فعالان نوشت افزار ایرانی اسلامی (ایران نوشت) با یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی روز گذشته، سه شنبه (۱۸ آبان ۱۴۰۰) اجرا شد. در این نشست اعضای هیئت مدیره با اشاره به قدمت ۱۰ ساله این انجمن فرهنگی و کارهای آن سخن گفتند و درباره ضرورت تعیین تکلیف حوزه نوشت افزار، تشویق تولیدکننده ها به تولید نوشت افزار ایرانی، تامین کاغذ نوشت افزار، برگزاری نمایشگاه نوشت افزار، کنترل و نظارت بر چاپخانه ها، تجاری کردن محتوای تولیدات داخلی و کاراکترسازی صحبت کردند.
یاسر احمدوند با اشاره به ضروری بودن پشتیبانی از حوزه نوشت افزار اظهار داشت: باید به سمت بازارسازی حرکت نماییم و از نظام یارانه ای دور شویم. وقتی توان تولید وجود دارد و متقاضی خرید هم هست، در نتیجه بازاری برای محصولات وجود دارد و باید به سمت بازارسازی حرکت نماییم.
وی افزود: یارانه باید به زیرساخت ها یا امکانات عرضه و توزیع داده شود. باید درباره این شیوه ها هم اندیشی بیشتری صورت گیرد. معتقد پشتیبانی از انجمن ها هستم. صلاح انجمن ها در آنست که متکی به دولت نباشند بلکه به سمت بازاریابی و ایجاد بازار برای کالاها حرکت نماییم.
معاون امور فرهنگی با تاکید بر ضرورت سیاستگذاری و هدایت نوشت افزار اظهار داشت: به نظرم تولیت این حوزه اکنون در اختیار نهادی نیست. باید برای این مساله طرحی جامع همراه با حدود مشارکت نهادهای مختلف تدوین و بعنوان یک طرح در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود. باید در این طرح خلاء ها و ضرورت تولی گری آن مشخص شود.
احمدوند افزود: اگر تولید نوشت افزار یک مقوله اقتصادی نباشد، پیش نخواهد رفت و به شخص یا دولتی متکی نخواهد شد. برای این منظور می توان از ظرفیت دیگر نهادها برای این حوزه استفاده نمود. در زمینه کاغذ هم باید اظهار داشت که وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ورود به تولید یا پیگیری موضوع کاغذ نیست اما چون ضرورت ناشران است در این عرصه ورود پیدا کرده است. تولیدکنندگان نوشت افزار نیز باید طرح اقتصادی شفافی ارائه دهند تا بتوان برای آن برنامه ریزی نمود.


منبع:

1400/08/24
23:48:29
0.0 / 5
177
تگهای خبر: انجمن , تولید , خرید , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی