فیلم مستند بازی باز اكران می شود

دنیای بازیکنان حرفه ای بازی های ویدئویی ایران به روایت بازی باز

دنیای بازیکنان حرفه ای بازی های ویدئویی ایران به روایت بازی باز به گزارش دست و هنر فیلم مستند تلویزیونی بازی باز که برای اولین بار با مبحث دغدغه های بازیکنان حرفه ای بازی های ویدئویی و با حمایت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری ساخته شده رونمایی می شود.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، فیلم مستند تلویزیونی «بازی باز» که برای اولین بار با مبحث دغدغه های بازیکنان حرفه ای بازی های ویدئویی و با حمایت بنیاد ملی بازی های کامپیوتری ساخته شده است، در مراسمی با حضور عوامل سازنده و سه بازیکنی که این مستند برپایه حضور آنها در دنیای بازی های ویدئویی ساخته شده است، در خانه هنرمندان ایران اکران می شود.
مستند تلویزیونی «بازی باز» زندگی سه بازیکن حرفه ای بازی های ویدئویی ایران را دستخوش روایت خود قرار داده است و در خلال آن به کارکردهای مختلف بازی همچون کارکردهای درمانی و بررسی مسائل و مشکلات اقتصادی و فرهنگی میان قشر بازیکنان حرفه ای بازی های دیجیتال پرداخته است.
مستند «بازی باز» که نخستین تولید بنیاد ملی بازی های کامپیوتری از این نوع یعنی ورود به عرصه ساخت فیلم مستند به حساب می آید، با نگاهی همدلانه به مسائل بازی سازان پرداخته، چالش های فرهنگی پیرامون آنها را پررنگ کرده است و دریچه ای از زوایای کمتر شناخته شده دنیای جذاب و اعجاب انگیز بازی های ویدئویی را پیش چشم مخاطب باز می کند.
ساخت این فیلم مستند تلویزیونی که زندگی سه بازیکن حرفه ای بازی های دیجیتال، با سه سرنوشت مختلف را دست مایه روایت داستانی خود قرار داده، با حمایت بنیاد ملی بازی ها کامپیوتری و به تهیه کنندگی سید احمد موسوی و از سال ۱۳۹۹ شروع شده و در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به پایان رسیده است. تماشای این مستند ضمن این که خانواده ها را با دنیای علاقه مندان به بازی آشنا می کند، از طرفی فرصتی پیش روی سیاست گذاران و مدیران فرهنگی و ورزشی کشور برای آشنایی بهتر با چالش های بازیکنان بازی های ویدئویی و رفع آنها می گذارد.
گفتنی است آیین اکران این مستند و مراسم تقدیر از بازیکنان شاخص و نام آور ایرانی رشته ورزش های الکترونیک در عرصه ملی و بین المللی روز چهارشنبه ۵ آبان ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ در خانه هنرمندان برگزار می گردد.


منبع:

1400/08/28
14:13:09
0.0 / 5
244
تگهای خبر: بازی , تولید , دیجیتال , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی