اطلاعیه دادستانی تهران درباره روند درمانی بکتاش آبتین

اطلاعیه دادستانی تهران درباره روند درمانی بکتاش آبتین دست و هنر: دادستانی تهران درباره روند درمانی بکتاش آبتین اطلاعیه ای صادر کرد.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، دادستانی تهران در این زمینه اعلام نمود:

مرحوم آبتین به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام مقابل امنیت ملی کشور به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده بود.

در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ و در زمانی که مرحوم آبتین درحال گذران دوران محکومیت خود بود، بمحض ادعا در خصوص مبتلاشدن به بیماری کرونا، دستورات پزشکی مقتضی خطاب به بازداشتگاه اوین صادر شده، اما نهایتاً مشخص شده بود که مشارالیه در آن برهه زمانی به ویروس کووید۱۹ مبتلا نبوده است.

براساس این گزارش، با وجود وجود منع قانونی برای اعطای مرخصی به آقای آبتین (عدم مضی یک سوم از میزان محکومیت موضوع تبصره ۴ ماده ی ۵۲۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲)، دادستانی تهران در امتداد تقویت روحیه و بمنظور مساعدت به حال نامبرده برای فراهم کردن ترتیبات و همراهی پدرش در مسافرت به مشهد مقدس، در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ مرخصی ۵ روزه به مشارالیه اعطا کرده و مرخصی او برای ۵ روز دیگر نیز تمدید شده و او مجموعا 10 روز در مرخصی به سر برده است.

بنابر گزارش دادستانی تهران در ارتباط با ابتلای بکتاش آبتین به بیماری کووید ۱۹ و انتقالش به بیمارستان آیت الله طالقانی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵، دایره نظارت دادسرای تهران بمحض اطلاع از ابتلای وی به ویروس کرونا، راسا نسبت به اعطای مرخصی به محکوم اقدام نمود. خانواده آقای آبتین نیز بعد از صدور دستور مرخصی، وی را از بیمارستان آیت الله طالقانی به بیمارستان خصوصی ساسان منتقل می کنند.

در گزارش دادستانی تهران تاکید گردیده است، در مدت بستری آقای آبتین در هر دو بیمارستان، دادستانی تهران با اعزام پزشکان حاذق اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بر بالین وی، نسبت به نظارت بر روند درمان او و تضمین هرچه بیشتر خدمات دهی به بیمار در بیمارستان های محل بستری اقدام نموده بوده است.

با اعلام خبر فوت مرحوم بکتاش آبتین، عکسی قدیمی از حضور وی در بیمارستان در شبکه های مجازی انتشار یافته که بر پای او پابند زده شده، قابل ذکر آنکه این تصویر مربوط به خرداد ماه سال جاری است که وی جهت پیگیری معالجات به بیمارستان اعزام شده بود.

در همان زمان رئیس وقت سازمان زندان ها اظهار داشته بود: «در خصوص کیفیت اعزام آقای بکتاش آبتین به بیمارستان، با عوامل خاطی برخورد خواهد شد که در این خصوص اقدامات لازم از طرف مراجع قضایی و اداری صورت گرفته است».

منبع:

1400/10/19
20:15:49
0.0 / 5
75
تگهای خبر: خدمات , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی