درخواست دیگری درباره سایت آقابزرگ

درخواست دیگری درباره سایت آقابزرگ دست و هنر: رییس انجمن علمی تحقیق و تصحیح نسخه های خطی ایرانیان با تاکید بر برقراری خدمات پایگاه اینترنتی «آقابزرگ» بر روزآمدی فناوری آن تاکید دارد و آنرا ضروری می داند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، در پی از دسترس خارج شدن وب سایت آقابزرگ، تعدادی از لیست نویسان، مصحّحان و استادان دانشگاه در نامه ای از وزیر ارشاد خواهان بازگرداندنِ آن شدند.
در پی این درخواست، زهیر طیب، رییس انجمن علمی تحقیق و تصحیح نسخه های خطی ایرانیان هم در نامه ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته است:
«جناب آقای دکتر اسماعیلی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاد محترم و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران

احتراماً پیرو مکاتبه برخی از لیست نگاران مخطوطات و کتب چاپی کشور با موضوع درخواست برقراری خدمات پایگاه اینترنتی آقابزرگ که محلّ مراجعه و استناد پژوهش های علمی دانشوران و پژوهشگران کشور است، این انجمن علمی، ادامه خدمات و بهره مندی جامعه علمی کشور را از آن کوشش ارزشمند، با تاکید بر نیاز پیوسته پایگاه اطلاع رسانی مورد اشاره به روزآمدی فناوری و پایگاه داده، اقدامی شایسته و ضروری می داند. براین اساس از آن دانشور محترم که خود در حوزه های در رابطه با این مساله دارای تألیفات بهادار ای می باشند، مساعدت دراین زمینه مستدعاست.»

منبع:

1401/02/17
20:16:12
0.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی