نگاهی به روزنامه های امروز جهان

خشم روسیه از جاسوسی امریکا و تاثیر مثبت اضطراب بر انسان

خشم روسیه از جاسوسی امریکا و تاثیر مثبت اضطراب بر انسان دست و هنر: اتحاد ایرلند و پیروزی انتخاباتش، وعده رنسانس ˮامانول مکرونˮ، انتقاد از جاسوسی ˮسی آی ایˮ و مفید بودن اضطراب برای انسان از مهم ترین عناوین امروز روزنامه های جهان هستند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا و به روایت آلبرت کوچویی گوینده پیشکسوت، مهم ترین عناوین خبری روزنامه های امروز جهان - دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه - به شرح زیر است:
اتحاد ایرلند


روزنامه های انگلیسی به تمامی از پیروزی «شین فین» در انتخابات ایرلند شمالی می گویند، آنچه که برای انگلیس هراس یکپارچه شدن دو ایرلند را وعده می دهد.
گاردین هم نوشت: شین فین بزرگ ترین حزب در ایرلند شمالی شد و رهبر آن بانو ماری لو مک دانالد، هراس از اتحاد بزرگ دو ایرلند را به انگلیس وعده می دهد. ایرلندی ها پیروزی شیرین « «شین فین» را جشن گرفتند. عمری آنها در انتظار چنین روزی بودند، حالا ایرلند شمالی رو به سمت ایجاد بحران سیاسی گذاشته است رو به اتحاد دو ایرلند.
لوموند هم اینطور تیتر زد: انتخاباتی تاریخی برای همه ایرلند. پیروزی حزب ملی گرای ایرلند «شین فین» در انتخابات مجلس آرا این را می گویند.
وعده رنسانس

روزنامه های فرانسه امروز هم نگاه به آئین سوگند امانوئل مکرون دارند.
لوموند هم در فرانسه نوشت: امانول مکرون، وعده یک رنسانس دموکراتیک در فرانسه داد. رییس جمهوری باز انتخاب شده، برای انتخابات پارلمانی فرانسه و بگفته اش رنسانس دموکراتیک، خواهد جنگید. مکرون وعده های دیگری هم داد.
به نوشته لوفیگارو: اصلاح نظام آموزشی، تسهیلات در بهداشت همگانی و ارتشی قدرتمندتر. وعده هایی که در آئین سوگند مکرون در کاخ الیزه داده شد.
فخرفروشی جاسوسان

روزنامه های آمریکا به انتقاد از جاسوسی سی آی ای در اوکراین پرداختند.
یو اس ای تودی هم نوشته است: سازمان جاسوسی آمریکا فاش کردن نقش اطلاعاتی در جنگ اوکراین، کاری نابخردانه بود. خبرهای رسمی از طرف آمریکا می اظهار داشت که سازمان جاسوسی آمریکا، به اوکراین کمک کرد تا با موشک های ضدکشتی «مسکوا» ناو روسیه را غرق کردند. مقام های آمریکایی می گویند، دهانتان را ببندید و از نقش آمریکا در جنگ اوکراین، چیزی نگویید. روسیه از فخر فروشی و دادن اطلاعات از طرف آمریکا، به اوکراین، سخت خشمگین است.
له رپوبلیکا روزنامه ایتالیایی هم نوشت: پوتین می گوید آمریکا حالا مقابل ما می جنگد.

اما در حاشیه خبرها می خوانید:
اضطراب

اضطراب، می تواند مفید باشد. این نگاه بخش دانش روزنامه گاردین است.
امروز اما دانشمندان می گویند: اضطراب می تواند سلامت بخش باشد جای پنهان کردن آن باید با آن، رو در رو شد.
دکتر تیری دنیس تیواری هم می گوید: باید اضطراب را حس کرد، به آن گوش داد و بر آن فائق شد. می توان.
بررسی دانشگاه آکسفورد می گوید در سال ۲۰۲۱ اضطراب، کلمه سال بود. جاری بر لب همه آدم ها. ترس به مفهوم اتفاق بدی است که افتاده اما اضطراب یعنی اتفاق بدی ممکنست رخ بدهد. اطمینان به آن نیست همین، آنرا احساسی زیبا می کند که می توان آنرا در مسیری درست جاری کرد.
منبع:

1401/02/19
23:10:58
0.0 / 5
92
تگهای خبر: آموزش , جشن , دانشگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی