توسط نهاد كتابخانه ها؛

منتخبین هکاتون ۱۴۰۱ حمایت می شوند

منتخبین هکاتون ۱۴۰۱ حمایت می شوند به گزارش دست و هنر نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بعنوان طراح مسأله از هکاتون بازی های جدی در ششمین دوره جایزه بازی های جدی حمایت می کند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف ترویج و ارتقا جایگاه کتاب و کتابخوانی، بعنوان طراح مسئله از هکاتون بازی های جدی در ششمین دوره جایزه بازی های جدی حمایت می کند.
هکاتون بازی های جدی یک رویداد بازی سازی سه روزه است که با هدف ایده پردازی و تجربه ساخت یک بازی جدی برگزار می گردد. در این بخش شرکت کنندگان بعد از اعلان فراخوان و ثبت نام، در روز برگزاری به رقابت می پردازند و علاوه بر منتورهای فنی خبره در عرصه تولید و طراحی بازی، منتورهای تخصصی با عنایت به مساله و دغدغه حامی هم حضور دارند. بازی های توسعه داده شده نهایتا تا نسخه دِمو، تجربه و ایده اولیه ساخت یک بازی جدی در مبحث مطرح شده هستند.
پنجمین دوره هکاتون بازی های جدی با حمایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف افزایش رجوع افراد به کتابخانه ها با عرضه مبحث بازی وارسازی رفتن به کتابخانه ها طراح مساله این رویداد در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان است که به صورت همزمان برگزار می شود و از بهترین بازی های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سه استان تقدیر می نماید. همینطور این نهاد تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از بازی های منتخب برای توسعه بازی هم حمایت خواهد نمود. ازاین رو افراد و تیم های علاقه مند می توانند نهایتا تا روز جمعه مورخ ۱۵ مهرماه ۱۴۰۱ بهره مندی از این فرصت و شرکت در رویداد به صورت فردی یا تیمی ثبت نام کنند.
برای توانمندسازی و آموزش شرکت کنندگان قبل از هکاتون، کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار می شود که پیش نیاز دریافت امتیاز فعالیت نخبگی بنیاد ملی نخبگان و الزامی است. زمان کارگاه ها متعاقباً اعلام خواهد شد.


منبع:

1401/05/14
22:08:28
0.0 / 5
161
تگهای خبر: آموزش , بازی , تولید , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی