علامتی مطرح كرد؛

آئین تکریم و معارفه مراسم تعویض سنگر است

آئین تکریم و معارفه مراسم تعویض سنگر است به گزارش دست و هنر، مدیرعامل کانون پرورش فکری در مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی این نهاد اظهار داشت: مسأله ما مسأله فرهنگ و هویت ملی است. این جلسه، برنامه تعویض سنگر است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مراسم تکریم و معارفه معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعدازظهر روز گذشته دوشنبه ۳ بهمن با حضور حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و تعدادی از مدیران و کارشناسان در سالن غدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری برگزار گردید.
در این جلسه حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ضمن اشاره به آغاز ماه رجب و برکات این ماه خواندن دعای ماه رجب را سفارش کرد و با عنایت به محتوای این دعا اظهار داشت: اگر کسی کار خوبی انجام داد باید کریمانه برخورد و جبران نماییم. مسأله ما مسأله فرهنگ و هویت ملی است. این جلسه، برنامه تعویض سنگر است و یک استاد جای خویش را به عزیز دیگری می دهد.
وی اضافه کرد: در حوزه معاونت فرهنگی احتیاج به صدمه شناسی داریم. بروزرسانی برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی برای پیشرفت کانون، توجه به سرمایه انسانی برای ایجاد نشاط کاری مربیان و کارشناسان و توانمندسازی آنها از نکته هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: کسی که مربی می شود باید صلاحیت حرفه ای، مهارتی و تربیتی داشته باشد. آقای فلاح تلاش کنید سال ۱۴۰۲ مربیان پاره وقت خیلی کمی داشته باشیم و حتما از تجربه و دانش مربیان گذشته و حال استفاده کنید.
لزوم عرضه ایده های نو، ابتکار در فعالیت ها و طراحی پردیس های تخصصی کودک و نوجوان از دیگر مبحث هایی بود که علامتی به آنها اشاره نمود.
چهار دهه همراه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
در قسمتی دیگر از این جلسه محمود مروج معاون فرهنگی سابق کانون اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق داد نزدیک به چهار دهه در کانون پرورش فکری باشم.
وی در ادامه به بیان چند خاطره از دوران فعالیت خود در قسمت های مختلف کانون پرورش فکری پرداخت و اظهار داشت: سال ۵۸ به اتفاق برادرم و شهید مرتضی منصوری برای نخستین بار به یکی از مراکز کانون رفتم. آن زمان وقتی وارد مرکز کانون شدم بسیار جذاب بود و از نظر ما تفاوت زیادی با بیرون داشت.
معاون فرهنگی سابق کانون در ادامه یادی از مربیان قدیمی کانون کرد و ضمن اشاره به دوران مربی گری خود و آزادی عمل در کارها از آن دوران به خوبی یاد کرد.
کانون سرمایه جهانی است
سپس فرهاد فلاح معاون فرهنگی جدید کانون پرورش فکری با تبریک آغاز ماه رجب و میلاد امام محمدباقر (ع) از محمود مروج تشکر کرد و بر استفاده از نظرهای او و کارشناسان در برنامه های خود تاکید داشت.
فلاح در ادامه به آیه ۸۳ سوره قصص «این سرای آخرت را (تنها) برای کسانی قرار می دهیم که اراده برتری جویی در زمین و فساد را ندارند؛ و عاقبت نیک برای پرهیزگاران است!» اشاره داشت و از آقای علامتی به علت اعتماد و فرصتی که در اختیارش قرار دادند، تشکر کرد.
وی در ادامه با مروری بر فعالیتهای گذشته خود از تجربه انتشار ۲۵ کتاب کانون پرورش فکری به زبان اسپانیایی یاد کرد.
فلاح اظهار داشت: کانون نه تنها یک سرمایه ملی بلکه سرمایه ای با ظرفیت جهانی است. باید کانون پرورش فکری را از بیرون ببینیم تا متوجه این سرمایه بشویم. مهم ترین مدلی که کانون دارد و می تواند با تاکید بر آن موفق باشد وجود مربیانش است. باید بتوانیم این سرمایه را حفظ و بروزرسانی و در این راه از فناوری های روز استفاده نماییم.


منبع:

1401/11/07
18:34:09
0.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی