مدیركل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

افزایش ۶۹ درصدی بازدید از اماکن تاریخی گیلان

افزایش ۶۹ درصدی بازدید از اماکن تاریخی گیلان به گزارش دست و هنر، از گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان اظهار داشت: بازدید از موزه ها، اماکن تاریخی و سایر جاذبه های گردشگری استان 69 درصد نسبت به سال مشابه قبل افزایش داشته است.


ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران از افزایش بازدید از اماکن تاریخی استان گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: با استناد به آمارها از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت دوم فروردین ماه ۱۴۰۲، بازدید از موزه ها، اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری استان گیلان نسبت به زمان مشابه سال قبل ۶۹ درصد افزایش را نشان میدهد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان استقبال گردشگران از شهرک تاریخی ماسوله، قلعه رودخان و موزه میراث روستایی را قابل توجه دانست.
وی افزود: منحصر به فرد بودن و تلفیق میراث فرهنگی و جاذبه های طبیعی همچون دلیلهای توجه ویژه مسافران به مناطق مذکور است.
جهانی همین طور از برگزاری ۲۴ تور رشت گردی از اول لغایت دوازدهم فروردین آگاهی داد و اشاره کرد: این تور بمنظور بازدید از جاذبه های گردشگری و صنایع دستی صورت می گیرد.
وی ادامه داد: این تور با عنوان های «رشت گردی و خبرنگاران»، «رشت گردی و جوانان»، «رشت گردی و گردشگران»، «رشت گردی و خانواده»، «رشت گردی و کودکان» برگزار می گردد.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلانی با اعلان اینکه این تورها با برنامه هایی متنوع برای همه سلیقه ها و گروههای سنی مختلف برگزار می شود، افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در برگزاری این تور گردشگری همکاری دارند.
وی یکی از اهداف برگزاری تور را معرفی نقاط مختلف گردشگری رشت به مسافران و گردشگران عنوان و افزود: با توجه به این که رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی نام گرفته و برای ثبت جهانی در نوبت سازمان یونسکو قرار دارد، شناساندن این ظرفیت به مردم جزو برنامه ها و اهداف این اداره کل است.
منبع:

1402/01/03
18:14:49
0.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی