ذاكری باغستانی مطرح كرد؛

بازی محیطی زرون در مدارس اجرا می شود

بازی محیطی زرون در مدارس اجرا می شود به گزارش دست و هنر، سرپرست یکی از تیم های بازی سازی جوان از شروع پروژه ساخت یک بازی دیجیتال برای دانش آموزان که در محیط واقعی صورت می گیرد، اطلاع داد و گفت این بازی با شروع سال تحصیلی جدید در مدارس قابل اجراست.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مصطفی ذاکری باغستانی سرپرست یکی از تیم های بازی سازی جوان ضمن اشاره به این که تیم ۶ نفره آنها از اردیبهشت تولید این بازی را آغاز کرده، اظهار داشت: تیم ۶ نفره ما در سال ۹۷ تشکیل شد و همان موقع ایده یک بازی محیطی به اسم «زرون» شکل گرفت و پس از آن عضو پارک علم و و فناوری بندرعباس شدیم و به شکل جدی کار را شروع کردیم. یکی از اهداف این تیم برنامه ریزی برای توسعه و انتشار بازی محیطی زرون است که از اردیبهشت ماه آنرا به شکل جدی شروع کرده ایم. این بازی به صورت فیزیکی و محیطی صورت می گیرد، ولی بازی دیجیتال است و از راه اپلیکشین، سایت، اسکن کیو آر کد و یا تکنولوژی AR برای دانش آموزان قابل استفاده می باشد.
وی اضافه کرد: زرون یک بازی محیطی تعاملی است که از دنیای واقعی بعنوان یک پلت فرم استفاده می نماید و این سبک از بازی ها با عنوان Alternative Reality Game یا بازی حقیقت جایگزین شناخته می شوند این فرم از راه درگیری بازیکنان با یک داستان رخ می دهد و با عنایت به پاسخ آنان تکامل می یابد. بازیکنان باید معماهایی را در دنیای واقعی پیدا و حل کنند تا به پایان بازی برسند.
این بازی ساز که بازی سازی برایش از ۲۵ سالگی و همزمان با دوران دانشجویی اش جدی شده با گله از عدم امکانات در بندرعباس برای آموزش بازی سازی اظهار داشت: امکانات بازی سازی در بندرعباس صفر است و من هم دوره های آموزشی حرفه ای را نگذراندم و از اینترنت دوره های آموزشی مختلفی را دیدم که به نظرم بهترین دوره های آموزشی است که همه می توانند، استفاده نمایند و من و بقیه اعضای تیم هم همه همین کار را کردیم. یعنی در بندرعباس اگر کسی علاقمند به یادگیری بازی سازی باشد، می تواند از همان آموزش های موجود در اینترنت پیگیری کند.
ذاکری باغستانی که از کودکی به بازی علاقه داشته و بازی های مختلفی را با پلی استیشن و ایکس باکس تجربه است، اظهار داشت: از حدود ۱۵ -۱۶ سالگی متوجه علاقه ام به بازی سازی شده ام؛ آن زمان برنامه نویسی بلد نبودم، ولی برد گیم و بازی های فکری مختلف تولید می کردم. تا این که از دوران دانشجویی بازی سازی را به شکل جدی شروع کردم. برای تولیدکنندگان بازی های موبایلی که در حوزه کودک کار می کردند، سناریو می نوشتم و روی گرافیک بازی ها کار می کردم.
وی که طرفدار بازی های موبایلی سبک های هایپرکژوال است، اظهار داشت: تا به امروز و همراه هم تیمی هایم در تیم زرون ۶ بازی اصلی و تعدادی بازی فرعی و آنلاین ساخته ام و البته با عنایت به علاقه ام به بازی های جدی تلاش هایی در حوزه بازی های جدی را هم دنبال کرده ام. اما برنامه اصلی این روزهای تیم ما به سرانجام رساندن پروژه بازی محیطی زرون است تا در مهرماه ۱۴۰۲ در مدارس مختلف کشور و برای دانش آموزان اجرا شود.


منبع:

1402/03/10
09:59:21
0.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , بازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی