با حكم مدنی انجام شد؛

تشکیل کمیته صنایع خلاق شورایعالی جهاد سازندگی

تشکیل کمیته صنایع خلاق شورایعالی جهاد سازندگی به گزارش دست و هنر، کمیته صنایع خلاق شورایعالی جهاد سازندگی با حکم دبیر این شورا تشکیل شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، کمیته های مردمی دبیرخانه شورایعالی جهاد سازندگی و دبیران آن در جهت احیای جهاد سازندگی و ساماندهی حرکت عظیم جهادی در گام دوم انقلاب اسلامی، در احکامی جداگانه از جانب امیر حسین مدنی دبیر این شورا منصوب شدند.
کمیته صنایع خلاق هم با عنایت به ظرفیتهای روستایی و عشایری در این عرصه در جهت رفع محرومیت ها، با هدف بهره مندی از تجارب صاحب نظران مردمی و جهادی، پشتیبانی کارشناسی از دبیرخانه شورا و کمیسیون های تخصصی مربوطه، تهیه و تدوین طرح ها و پیشنهادات مورد نیاز برای تسهیل در تحقق اهداف و وظایف شورا، احصا مسائل اولویت دار و ارائه پیشنهادات لازم جهت حل این مسائل با اتکا به ظرفیت گروههای مردمی، توسعه حقوقی و رفع موانع فعالیت گروههای مردمی و همینطور بهم رسانی ظرفیت شبکه گروههای مردمی و دستگاههای اجرایی و نهاد حاکمیتی در موضوعات در ارتباط با صنایع خلاق تشکیل شده است.
سجاد صالحی طی حکمی از جانب دبیر شورایعالی جهاد بعنوان دبیر این کمیته انتخاب شد تا از تاریخ بیست و یک اسفند ماه مأمور به اجرای اهداف و وظایف این کمیته باشد.
در دولت سیزدهم، احیای جهاد سازندگی در جهت رسیدگی منسجم تر به مناطق محروم، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، بهبود زندگی و احیای فرهنگ و سنت های اسلامی در مناطق روستایی و عشایری بعنوان یکی از دغدغه های جدی دولت عنوان شد. در همین راستا، شورایعالی اداری در مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ تشکیل شورایعالی جهاد سازندگی، امور عشایر و توسعه روستایی را تصویب کرد.


منبع:

1403/01/14
09:34:34
0.0 / 5
94
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی