داستان نوجوان جنگ زده ای كه به خبرنگاران پناه آورد

داستان نوجوان جنگ زده ای كه به خبرنگاران پناه آورد دست و هنر: مرتضی غرقی ـ خبرنگار صداوسیما ـ در برنامه نوجوانانه «پرانتز باز» از پناهندگی چندروزه یك نوجوان جنگ زده لیبیایی به محل اسكان خبرنگاران سخن گفت.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، مرتضی غرقی، خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با حضور در برنامه «پرانتز باز» درباره امنیت حاكم در ایران صحبت كرد و در همین زمینه به نقل خاطره ای از حضورش در شرایط جنگ زده كشور لیبی پرداخت و اظهار نمود: در روزهایی كه به سرنگونی قذافی منتهی می شد، ناتو به شهر سرت خیلی حمله می كرد. مبارزان لیبیایی كه ضد قذافی می جنگیدند همه در شهر سرت حضور داشتند. آن زمان چند خانواده بیرون از شهر زندگی می كردند و من یك بار به آنجا رفتم.
در گفتگو با یكی از آن ها، پدر خانواده از من پرسید: ناتو محل اسكان شما را بمباران نمی كند؟ نیروهای قذافی محل شما را مورد هدف قرار نمی دهد؟ من گفتم ما خبرنگارها عموما جایمان امن است به علت اینكه هیچ یك از سوی های درگیر جنگ، به جهت اینكه خودش را در مقابل رسانه ها قرار ندهد به مقر خبرنگارها حمله نمی كند چون اگر رسانه ها ضد یك مجموعه موضع بگیرند آن مجموعه بطور قطع از لحاظ روانی جنگ را باخته است. پسر كوچك خانواده كه متوجه این مساله شد به پدرش اصرار می كرد و می گفت من می خواهم با این خبرنگارها زندگی كنم. در نهایت هم دو ـ سه روزی آمد و با ما زندگی كرد.
غرقی با اشاره تلاش های دشمنان برای ناامن كردن ایران خاطرنشان كرد: امریكا به جهت اینكه ایران را كشوری ناامن جلوه دهد تلاش دارد مانع از سرمایه گذاری خارجی ها شود اما با این همه نتوانسته است در این زمینه به اهداف خود برسد و تعداد قابل توجهی از خارجی ها نسبت به این سرمایه گذاری در ایران تمایل دارند.
وی ادامه داد: ما در سال قبل شاهد یك واقعه تروریستی در تهران بودیم. این مساله یك بار برای ما رخ داد در حالیكه مشابه این اتفاق در كشورهای دیگر همچون فرانسه، امریكا و تركیه به كرات رخ می دهد؛ باوجود این كه آن ها نیروهای امنیتی بسیار پیشرفته ای دارند!
غرقی افزود: امنیت یك مساله نسبی است. اگر موقعیت ایران را با دیگر كشورها به صورت واقع بینانه قیاس نماییم خواهیم دید كه ایران از امنیت خوبی برخوردار می باشد. هر چند شاید مردم، خیلی ساده از كنار این مساله عبور كنند اما در پشت ماجرا، افراد زیادی تلاش می كنند و شب بیداری می كشند تا از ورود دشمن به مرزها جلوگیری نمایند.
«پرانتز باز» یك مجله خبری تركیبی است با حال و هوای نوجوانانه كه هر جمعه ساعت ۱۶ روی آنتن شبكه امید می رود و از رویدادها و دغدغه های نوجوانان امروز می گوید و مسائل ویژه آن ها را پیگیری می كند.
عوامل تولید این برنامه عبارتند از:
تهیه كننده: محمود فلاح پرویزی، مدیر تولید و جانشین تهیه كننده: سعید احمدی، سردبیر: حسین شكیب راد، كارگردان: بهرام امانی. اجرا: محمودرضا قدیریان، محسن محبی، سید ابوالفضل سیروس نژاد، ساناز احسانی و زهرا محبوب.1397/01/13
16:57:47
5.0 / 5
5024
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی