انتخاب آثار صنایع دستی البرز برای دریافت نشان ملی

انتخاب آثار صنایع دستی البرز برای دریافت نشان ملی دست و هنر: معاون صنایع دستی استان البرز از برگزیده شدن ۲۵ اثر صنایع دستی این استان برای دریافت نشان ملی آگاهی داده است.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، سعید امینی معاون صنایع دستی این استان دیروز ۱۰ مهر ۹۶ با بیان اینكه مرحله داوری استانی نشان مرغوبیت صنایع دستی در استان البرز برگزار شده است، اضافه كرد: براساس سیاست جدید میراث فرهنگی كشور، آثاری كه خواهان دریافت نشان ملی هستند كه مقدمه دریافت مهر اصالت یونسكو است، در این مرحله شركت می كنند.
او ادامه داد: آثاری كه داوطلب دریافت این نشان هستند، در هر استان براساس فراخوان در معاونت صنایع دستی میراث جمع آوری و در استان یك مرحله داوری اولیه را می گذرانند.
امینی با بیان اینكه آثاری كه در این مرحله انتخاب شوند، در آذر ۹۶ به معاونت صنایع دستی كشور ارسال می شوند و از بین آن ها آثار انتخاب شده نشان ملی دریافت می كنند، اضافه كرد: در استان البرز مرحله داوری استانی در ۲۹ شهریور ۹۶ برگزار شد كه از بین ۵۰ اثر رسیده، ۴۰ اثر مورد داوری قرار گرفت.
او همچنین درباره نمایشگاه صنایع دستی كه اواخر شهریور ۹۶ در این استان برگزار شده بود گفت: نخستین نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در استان البرز با مشاركت هفت استان برگزار و نزدیك به ۴۵ غرفه صنایع دستی و ۱۵ غرفه سوغات از این استان ها در این نمایشگاه دایر شد.
معاون صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز درباره استان های شركت كننده در این نمایشگاه، بیان كرد: از استان های تهران، سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، زنجان و البرز در نمایشگاه حضور داشتند.
 

1396/07/11
12:59:58
5.0 / 5
4975
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی