پوستر سومین نمایشگاه لباس عاشورایی منتشر شد

طراحی پوستر نشانه های مفهومی نهضت حسینی را دربردارد

طراحی پوستر نشانه های مفهومی نهضت حسینی را دربردارد دست و هنر: محسن پیشدادی طراح پوستر سومین نمایشگاه لباس عاشورایی اظهار داشت: طرح پوستر مفهومی است و تلاش شده بر مبنای نشانه های مفهومی نهضت حسینی، طراحی شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محسن پیشدادی طراح سومین نمایشگاه لباس عاشورایی اظهار داشت: طرح پوستر مفهومی است و تلاش شده بر مبنای نشانه های مفهومی نهضت حسینی، طراحی شود. درطراحی پوستر، پر؛ سرو گونه نمادی از آزادگی است و پر نشانی از قلم، كه در حقیقت بیان نوشتاری است.
او افزود: رنگ قرمز نشانه ای است از رخدادی كه اتفاق افتاده و رنگ سفید نشان از جریانی است كه قلم از این رخداد بوجود آورده است. تذهیب نشانی از فلك است و رنگ زمینه نشانه ای است از سوگی كه در عالم لایتناهی بر این رخداد سیاه پوش است.
طراح پوسترسومین نمایشگاه لباس عاشورایی اضافه كرد: در پوستر مفهومی، مخاطب در نگاه اول دقت به نمادها و نشانه های تصویری می كند، شعار نمایشگاه هم به خوبی می تواند به برداشت ذهنی مخاطب شكل دهد.

او خاطرنشان كرد: مبحث نمایشگاه سوم لباس عاشورایی لباس عزاداری برای عموم است و بر خلاف كتاب كه اگر در فرم بر آن پرداخته شود، مخاطب ذهنیتی نسبت به جنس و سن آن ندارد، اما در لباس این پرداخت به صورت فرم قابل اجرا نیست مگر آن كه طوری در فرم طراحی باید صورت بگیرد كه مخاطبان بنا به سن و جنسیتشان با مبحث پوستر و نمایشگاه ارتباط برقرار كنند.
سومین نمایشگاه لباس عاشورایی با شعار «این جامه سیاه فلك در عزای كیست» ازسوی كارگروه ساماندهی مدولباس كشور ۲۸مهر تا ۴آبان ماه درتالار وحدت برگزار می گردد.

1397/07/22
19:49:03
5.0 / 5
4933
تگهای خبر: طراحی , كتاب , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی