شهردار تهران خبر داد

تاسیس موزه تهران

تاسیس موزه تهران دست و هنر: شهردار تهران اظهار داشت: درصد هستیم در فضاهای در دست ساخت موزه تهران را راه اندازی نماییم.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه بازدید و افتتاح موزه دیرینه شناسی تهران در موزه ایران باستان كه در آن اشیای كشف شده از محدوده تاریخی شهر تهران به نمایش گذاشته شده است، اظهار داشت: تهران یك شهر باستانی و تاریخی است كه در اسناد، قدمت آنرا به دوره طهماسبی برمی گردد اما برمبنای اشیای پیدا شده قدمت تهران به بیشتر از ۸۰۰۰ سال می رسد و نشان داده است كه تهران یك شهر تاریخی است.

وی با اشاره به اینكه این اشیاء كشف شده ساده و معمولی نیستند و باید در معرض دید عموم قرار بگیرند تا مردم به قدمت شهر تهران، و خاصیت های آن آشنا گردند در پاسخ به سوالی در مورد قیمت بلیط بازدید اظهاركرد: قیمت بازدید از این قسمت موزه ایران باستان را سازمان میراث فرهنگی مشخص می كند. در این موزه بیشتر از ۲۰۰ شی كه متعلق به شهر تهران است به نمایش گذاشته شده است.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال كه در دنیا كمیته ای وجود دارد كه به دنبال حفاری های شهرداری ها به كاوش آثار میراثی می پردازند، اظهار داشت: حساسیت های ما در این زمینه بالا است البته پیدا كردن آثار میراثی در حفاری ها از خاصیت های شهرهای باستانی است. بعنوان مثال در شهر رم به دنبال حفاری ها آثار زیادی را پیدا كردند. كه این نافی حفاری نیست و باید سوژه توسعه و میراث باستانی را در كنار هم داشته باشیم.

وی در پاسخ به دریافت مطالبات شهرداری از دولت اظهاركرد: بخشی از مطالبات هنوز قطعی نشده است و سازمان حسابرسی در حال تكمیل اطلاعات است اما اصل كار درست و پسندیده است كه مدت ها به تعویق افتاده بود.

حناچی در مورد احداث كمیته پنج نفره در شهرداری تهران باز اظهار داشت: احداث كمیته انتصابات جدید نیست و از دوره قدیم باز این كمیته وجود داشته است و باید برای انتصابات شرایط، احراز شود و انتصابات با استانداردهای مشخص تعیین شود. از نظر بعد سلامت اداری و استعلامات لازم افراد پیگیری می شوند. در این شورا اعضای مختلفی حضور دارند و انتصابات را بررسی می كنند.

به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حناچی از پیكره بانوی ۷ هزار ساله كه در منطقه مولوی تهران كشف شد و حالا در موزه ایران باستان قرار دارد باز بازدید كرد.
1397/09/23
12:43:05
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: آثار , سلامت , شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی