رئیس سازمان ملی استاندارد:

ما به استانداردسازی در حوزه كالاهای فرهنگی احتیاج داریم

ما به استانداردسازی در حوزه كالاهای فرهنگی احتیاج داریم دست و هنر: رئیس سازمان ملی استاندارد در مراسم اختتامیه جایزه كالاهای فرهنگی فیروزه اظهار داشت: ما به استانداردسازی در حوزه فرهنگ و هنر نیازمندیم.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، نیره پیروزبخت در مراسم اختتامیه سومین جایزه كالاهای فرهنگی فیروزه كه امروز ۱۷ دی ماه در بوستان گفتگو برگزار شد، گفته های خویش را با این پرسش آغاز كرد كه: شاید از خود بپرسید سازمان ملی استاندارد در این مراسم چه می كند. برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید به تعریفی ساده از استاندارد پرداخت كه نظم و قاعده ای است كه می تواند بر هر چیز حاكم باشد. با این تعریف خود عالم هستی اولین نمونه استاندارد بودن است و در هر چیز كه خداوند خلق كرده قواعد استاندارد ساری و جاری است چون كه هر چیز سر جای خود است.
رئیس سازمان ملی استاندارد به قرابت حوزه فرهنگ و هنر با استاندارد اشاره و بیان كرد: اشكال هفت گانه هنر در همه كشورها مورد توجه است و اینگونه نیست كه هنرها فارغ از هر استانداردی عرضه شوند چون كه قراردادهایی در هر هنر نهفته است و این قرارداد همان استاندارد است.
پیروزبخت نظارت بر تولیدات فرهنگی-هنری را ضروری دانست و اضافه كرد: در سالهای اخیر به تولید كالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی-اسلامی توجه ویژه ای شده است پس باید دستگاه های موثر در این حوزه چون وزارت فرهنگ و ارشاد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همینطور سازمان ملی استاندارد با یكدیگر تعامل داشته باشند تا كالاهایی كه تولید می گردد به لحاظ كیفی ارتقاء پیدا كند. به هر حال سازمان ملی استاندارد آمادگی این را دارد كه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعامل برقرار كند تا محصولات تولید شده علاوه بر رعایت پیوست فرهنگی، استاندارد هم باشند و نمونه این تعامل، تفاهم نامه ای است كه میان این دو نهاد بسته می گردد.
محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم ابراز امیدواری كرد تا جایزه محصولات فرهنگی فیروزه به یك حركت مداوم در این حوزه تبدیل گردد و به بازاریابی برای تولید كنندگان بیانجامد. به عبارتی در درجه اول یك بازار منطقه ای و در مرحله بعد یك بازار بین المللی برای فعالیت های فرهنگی با الگوی اسلامی – ایرانی فراهم گردد.
علی فریدونی دبیر جایزه فیروزه هم به آثار ارسال شده به دبیرخانه سومین دوره از این جایزه اشاره نمود و اضافه كرد: در این مرحله ۱۶۰۰ اثر پژوهشی به دبیرخانه ارسال شد كه از این میان ۲۵۰ اثر به مرحله پایانی رسیدند. همینطور ۸۰۰ اثر در حوزه نوشت افزار، ۳۰۰ اثر در حوزه اسباب بازی و ۳۰۰ اثر در كتاب-اسباب بازی به دبیرخانه ارسال شده است.
مدیر مجامع و فعالیت های فرهنگی وزارت ارشاد، تولید رابطه میان تولید كننده، مصرف كننده و معرفی سبك زندگی را از اهداف جایزه فیروزه دانست و اضافه كرد: ما نیاز به استانداردسازی، تبلیغ و ترویج كالاهای فرهنگی كه متناسب با ارزش های دینی و اعتقادی ما هستند داریم.

1396/10/19
23:20:16
5.0 / 5
4494
تگهای خبر: اسباب بازی , بازی , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی