معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تعطیلی ها به اقتصاد فرهنگ لطمه زده است

تعطیلی ها به اقتصاد فرهنگ لطمه زده است به گزارش دست و هنر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تعطیلی و توقف فعالیت ها، لطمه جدی به فعالان فرهنگ و هنر كشور وارد كرده است.


به گزارش دست و هنر به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لادن حیدری اظهار نمود: مراكز فرهنگی و هنری اولین مكان هایی بودند كه با همه گیری ویروس كرونا برای مقابله با این بحران و حفظ سلامتی شهروندان، فعالیت شان، متوقف و كسب و كارشان، تعطیل شد. این رخداد در حالی بود كه همیشه آخرین ماه سال و به دنبال آن نوروز، براستی بهار شكوفایی كارهای فرهنگی بود، حالا توقف این رویدادهای باشكوه و جذاب فرهنگی و هنری به منزله وارد شدن لطمه های جدی و نتایج ناگوار برای فعالان اقتصادی و نیز شاغلان بخش فرهنگ و هنر است.
او به وقوع بحران های موازی همه گیری كرونا در عرصه های اقتصادی اشاره نمود و با تاكید بر ضروری بودن توقف فعالیت مراكز فرهنگی و هنری برای حفظ مصونیت و شكستن زنجیره انتقال بیماری، تصریح كرد: از همان روزهای نخست، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه ریزی برای پشتیبانی از كسب وكارهای لطمه دیده در بحران كرونا را در دستور كار وزارتخانه قرار داد.
وی كه مسؤولیت بهبود محیط كسب و كارها را در وزارتخانه متبوع بر عهده دارد، از تدوین بسته های حمایتی و ارائه آنها به ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه و دیگر دستگاه ها و نهادهای ذیربط نظیر وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و شهرداری ها آگاهی داد و اضافه كرد: مهمترین اقدام در این راستا تصویب كسب و كارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای در شمار كسب و كارهای ده گانه لطمه دیده و مشمول حمایت های مصوبه هیأت دولت بود و الان رایزنی و پیگیرهای فشرده ای برای اختصاص یارانه ها، معافیت ها و دیگر مهلت ها و تسهیلات قانونی دراین زمینه جریان دارد.
مسؤول محیط كسب و كار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تدوین گزارش ارزیابی خسارت های ناشی از همه گیری ویروس كرونا و محدودیت های حاصله از آن در بخش فرهنگ و هنر آگاهی داد و اظهار داشت: این ارزیابی خسارت سراسری، مبنایی برای حمایت های دولتی و جبران خسارات تعیین خواهدنمود.
وی افزود: بحران همه گیری كرونا، بی تردید، تغییراتی را در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز و همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری ایجاد خواهدنمود. این تغییرات الان با ارائه رایگان و یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری بر بسترهای مجازی شروع شده است كه خود نوید دهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.
حیدری بیان كرد: امیدوارم با عبور از این بحران، دیگر بار شاهد رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و شور و نشاط آفرینش گران توانای كشور در فضاهای عمومی باشیم.
منبع:

1399/01/20
22:47:45
3174
5.0 / 5
تگهای خبر: آثار , سلامت , شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی