اردیبهشت شعر و داستان در انجمن های ادبی مجازی كانون پرورش فكری

اردیبهشت شعر و داستان در انجمن های ادبی مجازی كانون پرورش فكری دست و هنر: نشست های انجمن های ادبی سراسر كشور، با تداوم شیوع بیماری كرونا و تعطیلی مراكز فرهنگی هنری كانون پرورش فكری در فضای مجازی اجرا شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مدیریت آفرینش های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال شیوه نامه برگزاری جلسه های مجازی به استانها، فرصت تجربه تازه ای را برای نوجوانان اهل قلم، مربیان و کارشناسان ادبی سراسر کشور پدید آورد.
واحدهای آفرینش های ادبی در استانها کارهای حضوری انجمن های ادبی را در فضای مجازی دنبال کردند که با استقبال قابل توجه نوجوانان و اعضای ارشد شاعر و داستان نویس روبه رو شد.
در این جلسه های مجازی حدود یک هزار نفر از اعضای انجمن های ادبی «آفرینش» کانون آثار خودرا به اشتراک گذاشتند و از دیدگاه ها و راهنمایی های کارشناسان میهمان استفاده کردند.
اداره کل آفرینش های ادبی و هنری کانون با تهیه لیستی از شاعران و نویسندگان داخل کانون که از چهره های شاخص جامعه ادبی کشور هستند و ارسال آن به استانها، به آنان پیشنهاد کرد تا از ظرفیت های تخصصی همکاران کانون در نشست های انجمن های ادبی کشور استفاده کنند.
علی اصغر مقنی، زهرا پردل، افسون امینی، عاطفه رنگ آمیزطوسی، حسین تولائی، محسن حسینی، مهدی مردانی، سیدحبیب نظاری، سارا سعیدی، مهرناز نصیری و عبدالحمید انصاری نسب به ترتیب با اعضای نوجوان و ارشد انجمن های ادبی شعر استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، قم، گلستان، مازندران و هرمزگان به بحث و گفت و گو پرداختند.
همچنین بهناز ضرابی زاده، فاطمه ظهیری، کمال شفیعی، رضا زنگی آبادی و فرزانه رحمانی با اعضای انجمن های ادبی داستان استان های زنجان، کردستان، کرمان، مازندران و مرکزی به صورت اینترنتی به گفت و گو پرداختند.
نقد و بررسی آثار نوجوانان، سفارش همیشگی به مطالعه دقیق آثار بزرگان ادبیات، توجه به عناصر شعر و داستان، ساختار روایت، سلامت زبان، تناسب فرم و محتوا و… همچون نکته هایی بود که از طرف کارشناسان میهمان در انجمن های ادبی مجازی عنوان شد.
هم حالا ۹۲ انجمن ادبی با نام آفرینش در رشته های تخصصی شعر و داستان در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که باتوجه به شرایط پیش آمده به سبب شیوع بیماری کرونا، نشست های خودرا در فضای مجازی برگزار می کنند.
یادآوری می شود نشست های انجمن های ادبی آفرینش کانون در فضای مجازی در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ اجرا شد.منبع:

1399/02/26
22:30:17
5.0 / 5
2370
تگهای خبر: آثار , انجمن , اینترنت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی