حجت الاسلام و المسلمین میرباقری:

سكولارها نتوانستند محرم را تعطیل كنند

سكولارها نتوانستند محرم را تعطیل كنند به گزارش دست و هنر قم استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: با همین عاشوراست كه لشگر امام زمان(عج) تجهیز می شود و این لشگر با حرف ها و تحلیل های روشن فكرها تجهیز نخواهد شد بلكه با اشك بر سیدالشهدا تجهیز می شود و همین افراد روشنفكر كه به دنبال تحلیل و تبیین واقعه عاشورا هستند از قافله حسینی جا خواهند ماند.


حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری طی سخنانی در مراسم شام غریبان حرم بانوی کرامت اظهار نمود: عاشورا بزرگ ترین بلای تاریخ بشریت است که بر امت رسول خدا واردشده است و تمامی انبیاء الهی بر این مصیبت گریسته اند.
وی ادامه داد: این بلای عظیم با تمامی حزن و اندوهی که دارد و آسمانیان و زمینیان بر این مصیبت گریسته اند، دارای جمال باطنی متفاوتی است.
استاد حوزه علمیه تاکید کرد: در متن این بلای عظیم یک ضیافتی خداوند برای امام حسین مقابل السلام مهیا نموده و یک رزق عظیم دائمی و سفره ای برای حضرت پهن شده که تمام عوالم و انبیاء بر سر این سفره و این ضیافت الهی میهمان هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد: انبیاء الهی از سماوات برای زیارت امام حسین مقابل السلام به سرزمین کربلا و حرم سیدالشهدا فرود می آیند تا از رزق معنوی و آثار و برکات این زیارت بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: هر شب جمعه رحمت خداوند به کربلا هبوط می کند و عنایت خداوند به کربلا یک عنایت خاص و ویژه است که موجب می شود انبیاء الهی به این سرزمین بیایند و از الطاف و عنایات ویژه خداوند بهره مند شوند.
سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: امام حسین مقابل السلام زیباترین بندگی را انجام داده و در عالم عبادتی به این زیبایی پیدا نمی گردد و حقیقت این است که مزد و اجر خداوند در حق سیدالشهدا زیباتر از این بندگی است.
حجت الاسلام و المسلمین میرباقری اظهار نمود: تمام انبیاء الهی از کار بی بدیل امام حسین مقابل السلام در حیرت هستند و این همان توفیق الهی است و مزد این کار از نفس کار زیباتر است چونکه وفای امام حسین مقابل السلام زیباترین وفا مقابل خداوند بود اما وفای خداوند زیباتر از وفای حضرت است.
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تاکید کرد: شیطان تمام تلاش خودرا کرد که امام حسین مقابل السلام به عهد خود وفا نکند اما حضرت در گودی قتلگاه بالاترین وفا را نسبت به عهد خود نمود.
ایشان سپس اظهار داشت: ضیافتی که خداوند برای امام حسین مقابل السلام برقرار نموده قابل درک نیست و فقط حضرات معصومین می توانند عظمت آنرا درک نمایند چونکه انسان بواسطه این ضیافت به حیات طیبه خواهند رسید.
سخنران حرم بانوی کرامت اشاره کرد: هر خبری در عالم است بر سر این سفره سیدالشهداست و تمام عالم درگیر این مسئله هستند و همه انسان ها به جز عده ای معدود که معاند هستند و بر این مصیبت اشک نریخته اند بواسطه این لطف امام هدایت خواهند شد.
حجت الاسلام و المسلمین میرباقری تاکید کرد: تمام مکارم اخلاقی در عاشورا بروز و ظهور پیداکرده است و اگر پرده ها کنار رود و جمال این بلای عظیم مشاهده شود تازه ابعاد و برکات و آثار این ضیافت الهی مشخص و موجب شکر می شود.
وی ادامه داد: شیاطین امروزه درصدد ایجاد شبهات هستند و عده ای روشنفکر با یک ادبیات مدرن و به ظاهر علمی تکرار می کنند که چرا امام به کربلا رفتند و چرا انسان ها گریه می کنند بر این بلا؟ متأسفانه این ها نفهمیده اند این ضیافت الهی در سایه همین اشک ریختن ها به دست آمده و مهم ترین سلاح برای طهارت نفس و عبور از شیطان و همراهی با سیدالشهدا و حضور در لشکر امام زمان(عج) و شناخت شیاطین بواسطه اشک بر سیدالشهداست.
سخنران حرم بانوی کرامت اشاره کرد: با همین عاشوراست که لشگر امام زمان(عج) تجهیز می شود و این لشگر با حرف ها و تحلیل های روشن فکرها تجهیز نخواهد شد بلکه با اشک بر سیدالشهدا تجهیز می شود و همین افراد روشنفکر که به دنبال تحلیل و تبیین واقعه عاشورا هستند از قافله حسینی جا خواهند ماند.
حجت الاسلام و المسلمین میرباقری تاکید کرد: دشمن از تعطیلی محافل عاشورایی خوشحال می شود و امسال سکولارها تلاش کردند که در ماه محرم اقامه عزا نشود اما نتوانستند این محافل حسینی را تعطیل کنند.
او در آخر اظهار داشت: ضیافت الهی امام حسین مقابل السلام یک روی سکه اش بلا است و حضرت از همین بلای عظیم به این ضیافت الهی رسیده اند و کسی این ضیافت الهی را می بیند و جمال آنرا مشاهده می کند که از مدخل بلا عبور کرده باشد.منبع:

1399/06/10
12:07:59
5.0 / 5
1667
تگهای خبر: آثار , زیبایی , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی