عقد تفاهم نامه كانون پرورش فكری وامور زنان و خانواده ریاست جمهوری

كوشش برای مهارت افزایی كودكان، گفت وگوی خانواده و تاب آوری

كوشش برای مهارت افزایی كودكان، گفت وگوی خانواده و تاب آوری به گزارش دست و هنر تفاهم نامه همكاری بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و كانون پرورش فكری به منظور افزایش همكاری ها با هدف آموزش مهارت های زندگی در حوزه كودكان و نوجوانان به امضا رسید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، طی این تفاهم نامه که در هفت ماده تنظیم شده، مقرر است آموزش های در رابطه با مبحث مهارت های زندگی، گفت وگوی ملی خانواده ها و تاب آوری در مراکز فرهنگی هنری و مرکز مجازی کانون برای مربیان و اعضای این مجموعه صورت گیرد.
این تفاهم نامه بین معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ به امضا رسید.
در این مراسم فاضل نظری مدیرعامل کانون اظهار داشت: مقوله مهارت های زندگی از جنس مقوله هایی است که نیاز به یک هم افزایی عمومی در سال های مختلف دارد. با این وجود در شرایط موجود، اقدامِ ناگزیری است که باید توجه گردد.
مدیرعامل کانون اضافه کرد: کانون آمادگی دارد با عنایت به بضاعت، تجربه ها و عمق نفوذی که در میان مخاطبان کودک و نوجوان دارد و مورد اقبال خانواده ها هم هست، در جهت توسعه مشارکت فارغ از هرگونه نگاه سیاسی یا زودگذر به مقوله، خدمت رسانی کند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه این نشست اظهار داشت: مبحث خانواده و تحکیم آن موضوعی فرابخشی است و ما با همکاری وزارت خانه هایی مانند آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بحث اختلال ارتباطی و افزایش مهارت های ارتباطی و مهارت های زندگی در خانواده را در چارچوب طرح گفت وگوی ملی خانواده پیگیری می نماییم.
معصومه ابتکار اضافه کرد: در تکمیل این تصویر خوشحالیم که با عنایت به ظرفیت ها و ریشه هایی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد با این مجموعه همکاری می نماییم و به دنبال مبحث مهم مهارت های زندگی و رفتاری در کودکان و نوجوانان از این راه، آموزش مربیان، توجه به جوامع پرآسیب و تاکید بر روی مهارت هایی که به انسجام درونی خانواده می انجامد، هستیم و امیدواریم در زمینه تاب آوری بتوانیم کارهای خوبی با کانون انجام دهیم.


منبع:

1399/06/27
19:36:11
5.0 / 5
1674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی