تدوین طرح توانمندسازی روان و روحیه بخشی ایثارگران

تدوین طرح توانمندسازی روان و روحیه بخشی ایثارگران مدیركل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تدوین طرح «توانمندسازی روان و روحیه بخشی» برای ایثارگران به مناسبت هفته سلامت روان آگاهی داد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، دکتر محمداسماعیل علی پور با اشاره به قرار داشتن در هفته سلامت روان، اظهار داشت: اداره کل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به این مناسبت طرحی را با عنوان طرح «توانمندسازی روان و روحیه بخشی» برای ایثارگران تدوین کرده است. این طرح باتوجه به محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا و حضور طولانی مدت ایثارگران در منزل و شرایط خاص ناشی از این محدودیت ها خصوصاً برای جانبازان و ایثارگران با ریسک بالای بیماری تدوین شده است.
وی ادامه داد: محور اصلی این طرح اجرای برنامه ها و فعالیت ها در منزل است و قسمتی از آن بوسیله نرم افزار موبایلی ویژه ای اجرا می شود. یکی از بخش های مربوط به این طرح ارائه برنامه های مختلف آرامش بخشی و آموزشی برای ایثارگران و خانواده های آنان است. همین طور می خواهیم با هماهنگی هایی که با سازمان صداوسیما صورت خواهد گرفت امکان حضور ایثارگران و خانواده های آنان را در برنامه های صداوسیما فراهم نماییم که این کار می تواند به دو صورت آنلاین و حضوری صورت پذیرد.
مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباب سایر برنامه های در نظر گرفته شده در طرح «توانمندسازی روان و روحیه بخشی» اظهار داشت: با توجه به این که پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی نقش زیادی در افزایش روحیه نشاط دارد، قسمتی از این طرح به اهدای گیاهان آپارتمانی به ایثارگران اختصاص دارد. خاطره گویی توسط ایثارگران و برگزاری مسابقات مشترک بین ایثارگران به خصوص جانبازان عزیز اعصاب و روان که با همکاری جانبازان و فرزندان آنها صورت گیرد از دیگر برنامه هاست.
علی پور در آخر اظهار داشت: تدوین طرح «توانمندسازی روان و روحیه بخشی» هم اکنون به انتها رسیده است و با برگزاری کمیته ای مخصوص و با همراهی معاونان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرا می گردد.1399/07/21
15:11:57
5.0 / 5
1382
تگهای خبر: آموزش , سلامت , مد , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی