زنگی مطرح كرد؛

نیازمند پژوهش های جدی در زمینه تأثیر بازی ها بر مغز هستیم

نیازمند پژوهش های جدی در زمینه تأثیر بازی ها بر مغز هستیم به گزارش دست و هنر مسئول کمیته علمی ششمین جشنواره اسباب بازی اظهار داشت: هر بازی به شکلی محرک بخش مغز و فعالیتهای شناختی است و ما باید بدانیم هر بازی کدام بخش از مغز را پرورش می دهد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، بهنام زنگی مسئول کمیته علمی ششمین جشنواره اسباب بازی هم درباره پژوهش های جدی در زمینه بازی اظهار داشت: بحث اسباب بازی های شناختی در ایران مبحث جدیدی نیست و ما امیدواریم با برگزاری کنفرانس بین المللی اسباب بازی بتوانیم این مساله را بیشتر از پیش باز نماییم و شاهد طرح های بیشتری در این عرصه باشیم.
وی اضافه کرد: سال جاری بنا داریم از بهترین طرح های شناختی اسباب بازی به صورت عمده در بخش محرک و ایجاد انگیزه و تقویت کننده ها محقق می شود. بدون شک در بخش اول یعنی بخش محرک و ایجاد انگیزه در اسباب بازی ها مشکلی وجود ندارد. آن چه امکان دارد برای ما مسئله باشد بحث دوم یعنی تقویت کننده هاست که سبب تداوم و ترغیب به تداوم بازی ها می شود. در واقع عاملی مثل رنگ می تواند برای بچه ها هیجان انگیز باشد و به حد کافی محرک است اما به منظور ترغیب و تداوم بچه ها به استفاده از اسباب بازی ها، ما همچنان نیازمند پژوهش های جدی هستیم.
مسئول کمیته علمی ششمین جشنواره اسباب بازی اظهار داشت: هر بازی به شکلی محرک بخش مغز و فعالیتهای شناختی است و ما باید بدانیم هر بازی کدام بخش از مغز را پرورش می دهد. قدرت تصمیم گیری سرعت عمل پردازش داده ها و غیره. ما هنوز نمی توانیم در این حوزه به صورت کامل و مطلق هم پاسخ گو باشیم.


منبع:

1399/11/04
23:00:58
0.0 / 5
676
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی