محسنی بندپی:

سفر كردن در وضعیت فعلی بازی با مرگ است

سفر كردن در وضعیت فعلی بازی با مرگ است به گزارش دست و هنر یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر کردن در روزهای نوروز بازی با مرگ است، اظهار داشت: از مردم تقاضا دارم که سفرهای ایام نوروز را به زمان دیگری موکول کنند هیچگاه برای سفر کردن دیر نیست اما حالا با این شرایط سفر نکردن بهترین راهکار است.


محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: استان های شمالی کشور بخصوص استان مازندران و غرب آن همواره مورد هدف گردشگران بودند منتهی هم اکنون چند شهر این استان در وضعیت نارنجی در وضعیت انتشار کرونا به سر می برند و به سمت قرمز شدن حرکت می کند. نگرانی آن است که با حضور مسافران وضعیت شهرهای زرد به نارنجی و نارنجی به قرمز تبدیل گردد.
وی افزود: بطور قطع با هجوم مسافران شیوع ویروس کرونا افزایش می یابد آن هم در شرایطی که زیرساخت های درمانی در استان مازندران بسیار محدود است و حتی برای افراد بومی کفاف نمی دهد چه برسد به این که غیربومی ها و مسافران بخواهند از آن استفاده کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: بعنوان یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان و یکی از نمایندگان غرب استان مازندران و فردی که در نظام سلامت به مردم خدمت می کند، از آنها می خواهم که در روزهای نوروز همچون یک سال قبل یار و یاور کادر بهداشت و درمان و نظام سلامت باشند. فراموش نکنیم که با همکاری مردم از ۵۰۰ فوتی در روز به کمتر از ۱۰۰ فوتی در روز رسیده ایم مردم همکاریهای لازم را داشته باشند هر روز ورژن ها و نسخه های جدیدی از این ویروس سرکش مشاهده می شود نسخه هایی که به مراتب خطرناک و کشنده تر از موارد قبلی آن است. از مردم می خواهم با همکارانمان در نظام سلامت بخصوص پرستاران و بهیاران همکاری کنید آنها که ۱۵ ماه در خط مقدم مبارزه کردند.
محسنی پندپی خاطرنشان کرد: نیروهای زیادی در کادر سلامت از دست رفته اند. پرستارانی که برای حفظ سلامت مردم جنگیدند. مادر از فرزند جدا شد چون پرستار مادر برای کمک به کادر درمان زنده نماند و فرزند بدون مادر به دنیا آمد. درست است که آنها تمامی تلاششان برای حفظ سلامتی مردم می گذارند اما بالاخره خسته می شوند بعد از مردم خواهش می کنم که از سفر کردن در روزهای نوروز بپرهیزند بخصوص به شهرهایی که آماده ورود به وضعیت قرمز را دارد این بازی کردن با مرگ است این ویروس با کسی شوخی ندارد.
وی با عرضه مثالی توضیح داد: به تازگی یکی از همکارانم مبتلا شده وقتی علت را از او جویا شدم اظهار داشت که چند روز پیش از آن سه نفر مهمانشان بودند پس از آن حس بویایی اش را از دست داد و وقتی تست دادم متوجه شدم که خود، همسر و فرزندش به کرونا مبتلا شدند حالا هم حال همسرش خوب نیست؛ این ویروس به همین راحتی منتقل می شود و با کسی هم شوخی ندارد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: از مردم می خواهم که همه مراقبت های لازم را داشته باشند تا خدایی ناکرده سال را با خاطرات تلخ تمام نکنند تلاش کنند در سال جدید هم نشاط و شادی را بین اعضای خانواده تقسیم کنند. هیچگاه برای سفر کردن دیر نیست سفرهای سال جاری را به فرصت دیگری موکول کنید که فضای شهر و جامعه ایمن تر است.
نماینده نوشهر در مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار نمود: از مردم خواهش می کنم که به استان های شمالی بخصوص استان مازندران و غرب آن پرهیز کنند تا خدایی ناکرده با وقایع ناگواری مواجه نشوند.
منبع:

1399/12/20
12:38:16
0.0 / 5
529
تگهای خبر: بازی , سفر , سلامت , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی