واکسیناسیون یک گروه صدمه دیده

واکسیناسیون یک گروه صدمه دیده به دنبال اعلام سخنگوی ستاد ملی کرونا درباره واکسیناسیون گروه جدیدی از مشاغل در مهرماه، معاون گردشگری تایید نمود که همه فعالان گردشگری در ردیف مشاغلی قرار گرفته اند که در مهرماه واکسینه خواهند شد.


ولی تیموری به ایسنا اظهار داشت: این اعلام در اصل پاسخ وزارت بهداشت به مکاتبات و پیگیری هایی بوده که در چند ماه گذشته انجام گرفته و طی آن مصادیق تاسیسات گردشگری و فعالان این حوزه به آقای رئیسی معاون وزارت بهداشت ارسال شده بود.
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه اعلام نمود: مشاغلی مانند هتل داران و نانوایی ها حتی در شرایط قرمز کرونا مشغول به فعالیت بوده اند و برنامه ریزی برای واکسیناسیون آنها انجام شده است. البته آغاز واکسیناسیون این مشاغل احتیاج به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و تعیین هویت افراد دارد تا از این طریق، واکسن مورد نیاز این گروه از مشاغل هم تأمین شود.
معاون گردشگری هم به ایسنا اظهار داشت: طی صحبتی که با آقای رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا داشتم، تایید نمود که علاوه بر هتلداران، همه فعالان و مشاغل در رابطه با گردشگری که قبلا مصادیق آن به وزارت بهداشت اعلام شده است، در ردیف این گروه جدید قرار گرفته اند که بعد از احراز هویت شغلی از راه ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و تایید از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، واکسیناسیون آنها در مهرماه شروع می شود.
وزارت بهداشت تاکید کرده است افراد حائز شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
در شرایطی که خیلی از کشورها واکسیناسیون مشاغل گردشگری را در اولویت انجام داده اند، در ایران هم این مطالبه از ماه ها پیش مطرح شده بود، اما با وجود جریان سفر در کشور، نسبت به این مطالبه توجهی نشان داده نشد. معاون گردشگری هم اوایل مردادماه در نامه ای خطاب به علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی کرونا درخواست کرده بود دستور عاجل درمورد در اولویت قرار دادن افراد شاغل در تاسیسات گردشگری برای واکسیناسیون صادر شود.
در آن نامه یادآوری شده است: بحران ها و فجایع طبیعی پیاپی و از همه خطیرتر شیوع کرونا از سال ۱۳۹۸ باعث خسارات و لطمات جبران ناپذیری بر پیکره صنعت توریسم بعنوان یکی از کسب و کارهای به شدت صدمه دیده از کرونا شده است. از آن جایی که مشاغل گردشگری بر مبنای تصمیم کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در گروه یک رتبه بندی مشاغل قرار گرفته و به علت لزوم فعالیت در شرایط خاص کرونایی از یک سو و ارتباط مستقیم با افراد مختلف رجوع کننده از طرفی، در معرض مستقیم مبتلا شدن به این بیماری قرار دارند.
طبق آخرین آمار رسمی که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر نموده صنعت توریسم ایران در دوران کرونا (از اسفند ۹۸ تا آخر سال ۱۳۹۹) بیشتر از ۳۲ هزار میلیارد تومان متحمل خسارت شده و بیشتر از ۴۴ هزار نفر از نیروهای شاغل در آن بیکار شده اند.
منبع:

1400/06/11
10:43:22
0.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی