سامانه عرضه آثار فاخر کانونی به زودی رونمایی می شود

سامانه عرضه آثار فاخر کانونی به زودی رونمایی می شود اولین جلسه توجیهی و کارشناسی شبکه رابطین فهما بامداد امروز سه شنبه 16 شهریور با حضور «مرتضی طاهریان» معاون ساماندهی و شبکه ‎سازی، «سعید سعادتی» معاون فرهنگی هنری و «جواد عبادی» سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در بستر فضای مجازی اجرا شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، عبادی در این جلسه خبر از اهدای ۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان در ناحیه کاربری رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد در هفته پیش رو داد و اضافه کرد: این هدیه در فاز اول ویژه رابطین است چونکه با کانون های زیرمجموعه ارتباط دارند و نیاز است که بتوانند از قسمت باشگاه اعضای فهما استفاده کنند.
سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: هم اکنون چند ماهی است که استفاده از بخش آموزشی فهما بصورت نیم بها محاسبه می شود و این بخش آموزشی سامانه بچه های مسجد جزو فهرست سایت های نیم بها قرار گفت است، بدین سبب عملا از ۲۰ گیگ اهدایی قابلیت استفاده تا ۴۰ گیگ به مدت زمانی سه ماه است.
وی اظهار داشت: نکته دوم درباب ناحیه کاربری است که در این دوسال از مدلهای مختلفی از رابطه میان کاربر و سامانه باخبر شدیم؛ از ارتباط مستقیم اعضا و مدیر کانون با سامانه تا ارتباط رابطین و جایگزین شدن رابط بجای مدیر کانون برای ورود اطلاعات تا جایی که پرنسل و همکاران ستادی و استانی برای این جایگزینی و ورود اطلاعات کانون ها در سامانه، پاسخ ها و دلیلهای گوناگون و متقنی را شنیدیم شامل این که مدیر کانون اطلاعات را در اختیار ما قرار داده است یا چون مدیر دسترسی نداشته است ما اطلاعات را وارد کردیم، اما فارغ از همه این دلیلهای این شیب باید به سمتی برود که ارتباط مستقیم مدیر کانون با سامانه برقرار شود چونکه هدف ما این است که پاتوق و زیست بومی را برای بچه های مسجد ذیل این سامانه ایجاد نماییم.
عبادی افزود: امسال در سومین رویداد ملی فهما از منظر سامانه ای نقطه قوت های در قالب دو شاخص وجود دارد، اولین شاخص مربوط به شبکه های تعاملی است که ثبت مطالب در آن بصورت تخصصی انجام می شود و شاخص دوم خدمات کانونی است یعنی کانون خدمات خودرا در سامانه بچه های مسجد عرضه و به اطلاع سایر کانون ها می رساند که به نظرم این دو بخش، هدف سامانه که زیست بوم مجازی بچه های مسجد است را محقق می کنند.
وی در بخش دیگری از مباحث خود اظهار نمود: اگر بخواهیم ذیل سامانه بچه های مسجد، شبکه اجتماعی خوبی داشته باشیم لازمه اش آنست که ارتباط اعضا و مدیران با سامانه بی واسطه باشد.
سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در مورد انتشار آثار اظهار داشت: سامانه عرضه آثار فاخر کانونی به زودی رونمایی می شود که طی آن صفحه ای را در ناحیه کاربری و معرض دید عموم ردم قرار می دهیم که در آن محتوای چند رسانه ای بارگذاری می شود.
عبادی اضافه کرد: وقتی یک اثر به استان رسیده و تایید می شود طبیعتا امتیاز بالایی به اثر اختصاص می دهد، طی این روند اثر ارسالی بصورت خودکار در صفحه به نمایش در می آید، بدین سبب فردی که اثری را بارگذاری می کند باید دقت نظر کافی داشته باشد که چه اثری را تایید می کند، از طرف دیگر سامانه ای که در امتداد عرضه آثار فاخر کانونی راه اندازی می شود ناظر بر فهمای دو سال قبل یعنی فهمای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نیز خواهد بود.
وی اظهار نمود: نکته دیگر ثبت مجور است که پیش نیاز آن تکمیل پروفایل کانون در سامانه بچه های مسجد است به این معنا که اگر سال قبل مجوز کانون دریافت شده و امسال هم یکی از فاکتورهای هزار امتیاز است باید کامل شود، همین طور ثبت گروه نیز بعنوان پیش نیاز ارسال اثر است، برای مثال در رشته سرود باید گروه ثبت گردد یا در ثبت کتاب، کانون هایی که کتابخانه دارند بمحض ورود اطلاعات در فرم مورد نظر امتیاز مربوط را کسب می کنند.
عبادی در آخر اظهار داشت: تا ۱۹ مهرماه آموزش ها در سامانه بچه های مسجد اعمال شده و از این تاریخ به بعد تمامی شاخص ها کامل شده و امتیازات کانون ها در سامانه ارائه می شود.
1400/06/17
12:32:01
0.0 / 5
196
تگهای خبر: آثار , آموزش , اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی