طرح جنجالی اکونومیست

طرح جنجالی اکونومیست نشریه اکونومیست در رابطه با رفتن آنگلا مرکل از آلمان، طرحی از یک عقاب خسته و سقوط کرده را منتشر نموده است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، با اهمیت ترین اخبار شنبه ـ ۳مهرماه ـ روزنامه های جهان به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ به شرح زیر است:

آن چه بعد از مرکل مانده استاکونومیست، نشریه انگلیسی نوشت: لوکا داربینو، طرحی چشم گیر زده است، عقاب از توی پرچم آلمان، خسته و از پا درآمده، بر روی زمین «ولو» شده است و به پریشانی ای که آنگلا مرکل، پشت سر به جا گذاشته است اشاره دارد؛ با نوشته ای که با عنوان غولی که رهسپار شده است، از اختتام عصر آنگلا مرکل، در کسوت صدراعظم آلمان می گوید. جانشین وی در آلمان، برای این صدر اعظم سخت ستایش شده با مسایل عظیم ناگشوده بسیار، رو در رو خواهد شد. تنها اوتو فن بیسمارک و هلموت کهل، بیش از او یعنی (آنگلا مرکل) بر کرسی صدارت آلمان تکیه زده اند. بیسمارک، امپراتوری ای خلق کرد و با آن اولین نظام بهداشت همگانی را برای اروپا جا گذاشت. و هلموت کهل هم به پیوستن آلمان شرقی و غربی تن داد و نیز با جایگزینی پول رایج مارک دوست داشتنی آلمان با یورو موافقت نمود.
دست آوردهای بانو مرکل، ساده و بی پیرایه بودند. در شانزده سال صدارت او آلمان، زنجیره ای از بحران ها را از سر گذرانده است. از بحران اقتصادی تا همه گیری، با این همه دولت او قصور بسیار هم داشته است. در حوزه داخلی و سیاست بین الملل. با این وجود باز دستاوردهایش، برای آلمان حرمت و ثبات داشته است. البته هنوز مسائل بسیاری در کمین اند. و چون بانو مرکل، پای از کرسی صدارت پایین بگذارد، موج ستایش از او، با پیچیدگی ها و ناکامی های مانده وی در هم خواهند آمیخت. آن چه جایگزین اش، به ارث خواهد برد.
بی تفاوتی بوریس جانسونال پائیس در اسپانیا نوشت: بوریس جانسون، هفته پیش در آمریکا بود، تا مگر با مذاکرات، از جلوه کردن کمبودها در کشورش، طفره برود و کاستی های دامنگیر انگلیس را نادیده بگیرد. بدین جهت او می کوشد که کشور را در عرصه های جهانی، همه جهانی سازد، نیرو به کشورهای دیگر بفرستد، پیمان ساخت زیردریایی های اتمی ببندد و به یاری ساخت و سازی که کشورها خود دست به آن زده اند، بشتابد. اما در کشور باید مشکل بنزین، کربن دی اکسید و کارگران درمانده و همین طور نبود نخست وزیری اقتصاددان را دریابد؛ کمبودها را نادیده بگیرد و این یعنی بی تفاوت بودن در رویارویی با کمبودها در انگلیس.
اسب سواران و برده ها
یو اس ای تودی نوشت: اسب سوارانی در تعقیب پناه جویان سیاه اند؟ با تاسف، آمریکا، چنین صحنه ای را پیش ترها هم دیده است. دولت بایدن چنین بدرفتاری را در مرزها محکوم کرده است، حال آن که سیاست هایش هنوز تاکید در استمرار این بدرفتاری ها و نادیده انگاری ها است. مردان اسب سواری در مرزهای مکزیک در جست و جوی پناهندگانی که می خواهند به خاک آمریکا پا بگذارند. عکس اسب سواری که یقه پناهجوی هایئتی تبار را گرفته است، که می کوشد به دل ریوی تگزاس بگریزد، در رسانه های جهان انتشار یافته که یادآور همان اسب سواران در پی برده های سیاه در گریز است. نماد دنیای بردگان زنجیرها، آهن های داغ و اسب ها، سال ۱۸۲۹ در آمریکا.
در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

درمان اوتیسم
گاردین نوشت: پزشکان پژوهشگر برای اولین بار به درمان تازه کودکان در خطر بیماری «اوتیسم» یا «خودگرایی» با کاهش خطرهای آن در سالهای پیش مدرسه ای دست یافته اند. در این شیوه درمان با دیده شدن نشانه های «اوتیسم» مثل پرهیز از چشم در چشم شدن یا نشان ندادن واکنش به هنگامی که مورد خطاب قرار می گیرند، پزشکان به درمان کودک در سه سالگی می پردازند. پروفسور جاناتان گرین از دانشگاه منچستر، می گوید با پی بردن به این نشانه های سریع بیماری «اوتیسم» در کودکان، می توان به درمان آنها پرداخت. نشانه های بیماری اوتیسم در نوزادان هیجده و سی و شش ماهه، دیده می شوند که می توان به درمان آن پرداخت یا دست کم آنها را برای حضور در اجتماع، آماده ساخت.1400/07/03
18:06:53
0.0 / 5
267
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی