توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای؛

آغاز پذیرش مقالات بازی های جدی ۱۴۰۰

آغاز پذیرش مقالات بازی های جدی ۱۴۰۰ به گزارش دست و هنر سمپوزیوم بین المللی بازی های جدّی ۱۴۰۰ با هدف تمرکز بخشی به منابع علمی و تحقیق در جهت توسعه این بازی ها برگزار می گردد.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، با قرار گرفتن عنوان «سمپوزیوم بین المللی بازی های جدّی ۱۴۰۰» در لیست کنفرانس های تحت حمایت پایگاه استنادی «IEEE Xplore» مانند دوره های قبل (دومین کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال در سال ۱۳۹۷، سمپوزیوم بین المللی بازی های جدی ۱۳۹۸ و سمپوزیوم بین المللی بازی های جدی ۱۳۹۹) مقالات پذیرفته شده در سمپوزیوم بین المللی بازی های جدّی ۱۴۰۰ هم برای نمایه سازی در پایگاه معتبر استنادی «IEEE Xplore» به این پایگاه ارسال و در این کتابخانه دیجیتال نمایه می شوند.
بازی پژوهان و علاقمندان به بازی های جدّی حتما این روزها در جریان اخبار برگزاری پنجمین دوره رویداد جایزه بازی های جدّی هستند. رویدادی که توسط بنیاد ملی بازی های کامپیوتری در سه بخش جشنواره بازی جدّی سال ۱۴۰۰، هکاتون بازی های جدّی ۱۴۰۰ و سمپوزیوم بازی های جدّی ۱۴۰۰، در آخرین ماه پاییز برگزار می گردد.
طبق روال چند ساله برگزاری این رویداد در خصوص دریافت مجوز نمایه سازی مقالات در کتابخانه دیجیتال «IEEE Xplore» و قرار گرفتن عنوان «سمپوزیوم بین المللی بازی های جدّی (ISGS۲۰۲۱)» در لیست کنفرانس های تحت حمایت این پایگاه، سال جاری هم بخش سمپوزیوم با دریافت این مجوز در لیست این پایگاه تأیید شد.
مقالاتی در IEEE نمایه می شوند که ضمن رعایت استانداردهای کیفیتی مانند محتوای علمی مناسب، همینطور فاقد سرقت علمی و ادبی بوده و از لحاظ نگارش و گرامر در سطح بالایی باشند. در این راستا تمامی بازی پژوهان، می توانند مقالات خویش را بعد از نگارش فقط به زبان انگلیسی، بر مبنای فرمت مندرج بر روی سایت رویداد تنظیم و نسبت به ارسال آن اقدام نمایند.
اشاره به این نکته ضروریست که مقالات پذیرفته شده در ISGS۲۰۲۱، مجدداً توسط «IEEE Xplore» مورد ارزیابی قرار می گیرند و از جنبه کیفیت علمی و کیفیت نگارشی بررسی می شوند.
سمپوزیوم بین المللی بازی های جدّی ۱۴۰۰ سال جاری هم با هدف تمرکز بخشی به منابع علمی و تحقیق در جهت توسعه این بازی ها برگزار می گردد. بازی پژوهان برای ارسال مقاله نهایتا تا روز جمعه مورخ ۲۳ مهرماه فرصت خواهند داشت.
دبیرخانه رویداد به شکل ویژه برای رویداد سال جاری مجموعاً تا سقف ۵۰ میلیون ریال جایزه برای مقالاتی که به مبحث روش تحقیق و تجاری سازی بازی های جدی پرداخته باشند، تدارک دیده است. ضمن این که از میان مقالات ارسال شده، مقالات منتخب علاوه بر دریافت جایزه نقدی تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال، در روز سمپوزیوم به صورت شفاهی عرضه می شوند.
همچنین نهادهای حامی از مقالات برگزیده در حوزه های علوم شناختی و برپایه فناوری های برتر هم با اهدای جوایز نقدی تقدیر خواهند کرد.
برای شرکت در این بخش رویداد و ارسال مقاله به سمپوزیوم بازی های جدّی پیوند اینجا در نظر گرفته شده است. ضمن این که پایگاه اینترنتی www.segap.ir هم برای اطلاع از کم و کیف برگزاری این رویداد در دسترس شما است.

1400/07/17
11:37:27
0.0 / 5
276
تگهای خبر: اینترنت , بازی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی