با حضور فرماندار و شهردار رفسنجان؛

مشکلات بازار رفسنجان بررسی گردید

مشکلات بازار رفسنجان بررسی گردید دست و هنر: کرمان در جلسه بررسی مشکلات بازار رفسنجان، فرماندار رفسنجان بر لزوم حفظ چهره تاریخی بازار رفسنجان تاکید کرد و شهردار این شهرستان از بهسازی و طراحی جدید خیابان انقلاب از فروردین سال آینده سخن گفت.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، علی اکبر پورمحمدی عصر امروز 25 دی ماه در جلسه بررسی مشکلات بازار رفسنجان اظهار نمود: بازار رفسنجان یکی از بناهای قدیمی و ماندگار شهرستان است که متاسفانه با دست کاری در دیوار های داخل و بیرونی آن درحال از میان رفتن است.
وی بیان کرد: رونق بازار به دست خود بازاریان است و آنها باید با همفکری و تلاش مضاعف در حفظ این میراث ماندگار بکوشند.
فرماندار رفسنجان با اعلان اینکه سازمان ملل، شهر رفسنجان را شهر گردشگری معرفی نموده است، اشاره کرد: کسبه و بازاریان ساکن در بازار باید در حفظ و نگهداری فضای تاریخی بازار همکاری کنند و میراث فرهنگی و گردشگری نیز مانع دستکاری، تخریب و برهم زدن بنای فعلی بازار شود.
پورمحمدی با اعلان اینکه فضای تاریخی بازار باید حفظ شود، گفت: در جلسه امروز قرار شد مشکلات بازار شامل ( کف سازی، بهسازی سقف ها و دیواره ها ) تا ۴۰ روز آینده بررسی و با کمک بازاریان، میراث فرهنگی و گردشگری، ادارات آب و برق و مخابرات تا ۳ ماه آتی برطرف شود.
شهردار رفسنجان نیز در این نشست به بهسازی و طراحی خیابان انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: از فروردین ۱۴۰۱ عملیات بهسازی این خیابان با طراحی جدید شروع خواهد شد.
مجید کهنوجی اضافه کرد: ۱۰۰ درصد عملیات کف سازی بازار رفسنجان، ۵۰ درصد دیواره ها و سقف توسط شهرداری و با همکاری کسبه بازار انجام خواهد.
وی ترمیم و فضای تاریخی بازار را از اولویت های شهرداری بیان و اشاره کرد: شهرداری برنامه های بسیار خوبی برای خود بازار و خیابان های اطراف آن در دستور کار قرار داده است.
منبع:

1400/10/25
22:15:51
0.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی