گیشه سینما سردتر می شود؟!

گیشه سینما سردتر می شود؟! در حالیکه از چند روز قبل سه فیلم سینمایی جدید به چرخه اکران اضافه شده اند، همچنان سه کمدی از پیش اکران شده، در صدر فروش گیشه و جذب مخاطب هستند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، از روز سوم و چهارم خردادماه فیلمهای «علف زار» به کارگردانی کاظم دانشی، «پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و «سلفی با دموکراسی» به کارگردانی علی عطشانی روی پرده سینماها رفتند که در میان آنها فقط «علف زار» که یکی از فیلمهای جشنواره فجر سال قبل بود و حاشیه هایی هم داشت، توانسته بیشتر از ۱۵ هزار مخاطب جذب نماید و به فروش نزدیک ۵۵۰ میلیون تومان برسد.
دو فیلم دیگر که اطلاع رسانی و تبلیغی هم درباره شروع اکران آنها دیده نمی گردد، مخاطب زیادی نداشته اند و «سلفی با دموکراسی» فعلا نزدیک به ۷ میلیون و «پسران دریا» کمتر از یک میلیون تومان بلیت فروخته اند.
اما اگر جدول کلی فروش فیلمها را بررسی نماییم، کمدی «سگ بند» ساخته مهران احمدی که یکی از فیلمهای اکران نوروزی بود، همچنان پرفروش ترین فیلم سینماها از آغاز سال جاری است که تابحال حدود یک میلیون و پنجاه هزار نفر تماشاگر داشته و به رقم فروش بیشتر از ۳۳ میلیارد تومان رسیده؛ این در شرایطی است که فیلم کمدی «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی که از هفتم اردیبهشت ماه روی پرده رفته در فروش هفته اخیر مخاطب بیشتری داشته و با بیشتر از ۶۵۸ هزار بلیت، به رقم فروش ۲۲ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان رسیده است.
سومین فیلم پرفروش هفته گذشته هم «چند می گیری گریه کنی۲» ساخته علی توکلی نیا است که بیشتر از ۲۴ هزار نفر تماشاگر و فروش ۷۶۷ میلیون تومان داشته است.
به جز فیلمهای اشاره شده، «موقعیت مهدی» بعد از «علف زار» از پرمخاطب ترین فیلمهای هفته قبل بوده که به رقم فروش کلی بیشتر از ۱۲ میلیارد تومان رسیده است.
«مجبوریم» جدید ترین فیلم رضا درمیشیان هم که از ۲۱ اردیبهشت ماه روی پرده رفته تابحال حدود یک میلیارد تومان بلیت فروخته است.
«مغز استخوان» دیگر فیلم اجتماعی این روزهای سینماست که از آغاز اردیبهشت ماه تا کنون کمتر از ۵۰ هزار نفر مخاطب داشته و بیشتر از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش کرده است.
«لامینور» آخرین ساخته داریوش مهرجویی هم فعلاً بیشتر از ۴۰ هزار نفر مخاطب داشته و به فروش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.
فیلمهای «شادروان»، «روز صفر» و «مرد بازنده» هم همچون فیلم هایی هستند که از نوروز همچنان اکران می شوند و به ترتیب حدود ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته اند.
وضعیت گیشه سینماها در حالی کم رونق است که با وجود آغاز سومین ماه از سال ۱۴۰۱، هنوز خبری از آئین نامه اکران نیست و شورای صنفی نمایش هم به علت آنچه اختلاف نظر بر بندی از آئین نامه ی تنظیم شده و اصرار سیستم دولتی سینما بر تغییر نمایندگان صنوف سینماییِ حاضر در این شورا گفته می شود، فعلاً تشکیل نشده و شورای راهبردی اکران که بعضی اعضای آن به تازگی حاضر به شرکت در جلسه نشده بودند، برای اکران فیلمها تصمیم گیری می کند.
تمام این ها در شرایطی است که از نیمه های تابستان ماه محرم شروع می شود و بعد از آن ماه صفر، و کمی بعد هم جام جهانی فوتبال در راهست که همگی اکران سینماها را تحت تأثیر قرار می دهند و مشخص نیست برای سینما و انبوه فیلمهای پشت خط اکران، چه تصمیمی در ماههای آینده گرفته خواهد شد.
* آمار فروش درج شده در این گزارش برپایه اطلاعات سامانه سمفا تا صبح جمعه، ششم خرداد است.
منبع:

1401/03/06
11:29:06
0.0 / 5
241
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی