امامی خبر داد؛

فروش لباس های مغایر با ارزش های ملی ممنوع گردید

فروش لباس های مغایر با ارزش های ملی ممنوع گردید دست و هنر: رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت از ورود لباس های وارداتی مغایر با ارزش های دینی و ملی جلوگیری می شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، سیدمجید امامی رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: لباس هایی که شناسه شیما و کالا نداشته باشند با اعمال قانون نهادهای نظارتی مواجه خواهند شد.
وی اضافه کرد: مقرر است با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از همه لباس های تولیدی و وارداتی بر تولید پوشاک داخلی نظارت و از ورود لباس های وارداتی مغایر با ارزش های دینی و ملی جلوگیری شود.
رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: لباس هایی که شناسه شیما و شناسه کالا نداشته باشند با اعمال قانون نهادهای نظارتی مواجه خواهند شد.
وی افزود: کالای قاچاق و بدون شناسنامه فرهنگی و هنری و کالایی که اساساً جایگاه یک طراح یا یک تولیدکننده مسئول و مسئولیت پذیر در آن وجود ندارد، نباید بسادگی در بازار قرار بگیرد.
امامی اظهار داشت: اگر مقرر است لباسی، در صفحات مجازی فروخته شود، فروشنده زمانی می تواند از امکان شاپرک یاای نماد استفاده نماید که پوشاک او دارای شناسه باشد و این شناسه را هم وزارت صمت صادر می کند و این شناسه نماینده داشتن شیما (شناسه یکپارچه مد و لباس ایرانی) است و همه این کارها برای این است که قسمتی از زنجیره درمان گردد.


منبع:

1401/05/19
11:50:03
0.0 / 5
258
تگهای خبر: تولید , فرهنگ , كالا , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی