فلاح خبر داد؛

راه اندازی کانون پلاس

راه اندازی کانون پلاس دست و هنر: معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از راه اندازی کانون پلاس بمنظور حضور این کانون در عرصه تکنولوژی های جدید آگاهی داد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، فرهاد فلاح معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در حاشیه برنامه معرفی مدیر کل جدید کانون استان زنجان، در نشستی با مربیان مسئول، مربیان فرهنگی، هنری، ادبی، مربیان کتابخانه سیار و پستی و کارشناسان کانون استان مذکور، با تکیه بر ادامه روند فعالیت کتابخانه های پستی، بروزرسانی فعالیت ها در زمینه های پستی و سیار روستایی و توجه جدی به این دو حوزه را از سیاست های مهم کانون پرورش فکری دانست و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های مردمی بحث جدی امسال است و کانون باید درهای خودرا به سمت تمام ظرفیت ها باز کند. لازم است از ظرفیت های مردمی برای دستیابی به اهداف کانون پرورش فکری به خوبی استفاده نماییم.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و نهادها اظهار داشت: اگر این ظرفیت های اجتماعی مردمی در کنار توانمندی کانون پرورش فکری قرار گیرد بی شک شاهد جهش های خوبی در زمینه کودک و نوجوان خواهیم بود.
تبدیل وضعیت مربیان پاره وقت برمبنای شرایط در نظر گرفته شده، بازتاب کارهای واحدهای سیار روستایی در فضای مجازی و برگزاری مسابقه های ویژه اعضای کتابخانه های سیار و پستی از دیگر مواردی بود که معاون فرهنگی کانون درباره ی آنها با کارکنان کانون گفت و گو کرد.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: کانون پرورش فکری مخاطبانی دارد که اعضای آن، لحظه ای هستند و به آنها دسترسی ندارد. ما باید مدیریت مخاطبان را داشته باشیم و مدیریت ارتباطی در «کانون پلاس» کاملاً قابل دسترس خواهد بود. دراین زمینه برنامه ریزی هایی درحال شکل گیری است.
فلاح در ادامه توضیح داد که زمینه تحقق و شروع طرح «کانون پلاس» برای حضور کانون در عرصه تکنولوژی های جدید در سال ۱۴۰۲ فراهم می شود.
وی اضافه کرد: در «کانون پلاس» زیست بومی برای کودکان، نوجوانان و والدین ایجاد خواهیم کرد.
فلاح با اشاره به اینکه خانواده ها به شدت نسبت به تعیین و تکلیف تربیت بچه های خود نگرانی دارند، اظهار داشت: در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنصر خانواده را به عنوان عنصر محوری مدنظر قرار داده ایم. از ارکان دیگر زیست بوم کودک و نوجوان بحث مدرسه است، همانند طرح «کانون مدرسه» که در دوره های قبل موفقیت آمیز بوده و سال تحصیلی جاری نیز اجرا شد و باردیگر برای اجرا ابلاغ گردیده است. همین طور از سال آینده طرح «کانون مدرسه» به عنوان طرح ملی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح «کانون مدرسه» اظهار داشت: مدرسه برای ما کانون تجمع و اتصال کودکان و نوجوانان است و ما باید ارتباط با مدرسه را تقویت نماییم و در این عرصه ورود جدی داشته باشیم.
همچنین شیرین دارایی سرپرست سابق کانون استان زنجان در این جلسه با ارائه گزارشی از تعداد مراکز ثابت، سیار و پستی، نیروی انسانی، فعالیت مراکز فرهنگی هنری و کانون زبان ایران به ظرفیت های کانون استان همچون نیروی انسانی متعهد، متخصص، با تجربه و توانمند اشاره نمود و کمبود نیروی انسانی، فرسودگی ناوگان خودرویی و کمبود مربیان کتابخانه های ثابت و سیار را از مهم ترین مسائل قابل پیگیری دانست.
در پایان این جلسه معاون فرهنگی کانون به سوال های مسئولان و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه های فرهنگی، هنری و ادبی پاسخ داد.


منبع:

1402/02/16
13:16:52
0.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی