علامتی خبر داد؛

طرح کانون - مدرسه اواخر مهر شروع می شود

طرح کانون - مدرسه اواخر مهر شروع می شود به گزارش دست و هنر، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: طرح کانون - مدرسه در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ از اواخر مهرماه شروع می شود.حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طرح کانون - مدرسه در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ از اواخر مهرماه شروع می شود. دلیل تأخیر در اجرای طرح مذکور اینست که در دو هفته اول مهر به علت تعطیلات رسمی، قدری شروع کلاس ها منظم نیست. بنا را بر این گذاشتیم تا همه دانش آموزان سر کلاس های درس مستقر شوند و سپس به اجرای این طرح بپردازیم.
وی اضافه کرد: طرح کانون - مدرسه با تاکید ویژه وزیر آموزش و پرورش و با همکاری مشترک معاونت های آموزش ابتدایی، پرورشی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی کتب درسی و همکاران کانون پرورش فکری از اواخر مهرماه شروع می شود و تا قبل از امتحانات ترم اول ادامه دارد. بعد از یک وقفه ۲۰ روزه به علت تعطیلات میان دو ترم، باردیگر این طرح تا آخر سال تحصیلی ۱۴۰۳ اجرایی می شود.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: طرح «کانون مدرسه» طرحی است که مطالعاتش صورت پذیرفته و جهت استفاده دانش آموزان ایران اسلامی از خدمات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیشتر از ۶۰ نوع فعالیت فرهنگی، ادبی و هنری که قصه گویی، گرافیک، طراحی، نقاشی، ایده پردازی، نمایش شامل می شود.
وی اضافه کرد: کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان در جایی قرار می گیرد که پیرامونش مدارس مختلف جای می گیرند که باید خدمات به این مدارس عرضه شود؛ بخشی از این خدمات در داخل مدرسه است که شامل قصه گویی مربیان کانون در مدارس، ارسال کتاب به مدارس و … است و از سویی مدرسه در چارچوب سفرهای تربیتی، دانش آموزان را به کانون پرورش می آورد تا دانش آموزان یک روز در کانون حضور خواهند داشت که با کانون و فعالیت هایش آشنا گردند و این رویه در طول سال تحصیلی اجرا می گردد.
علامتی اظهار داشت: بستر طرح کانون مدرسه، کتاب و کتابخوانی است به این معنا که کتاب های معتبر در حوزه کودک و نوجوان را از ناشران این حوزه دریافت کرده و به مدارس خواهیم برد تا در دسترس دانش آموزان قرار بگیرد. همینطور در بخشی از اجرای طرح کانون مدرسه، به کودکان و نوجوانان بازی و سرگرمی آموزش داده می شود.
وی اضافه کرد: بهره گیری از امکانات و ظرفیتهای آموزشی و فرهنگی برای توسعه فعالیتهای تربیتی و پرورش خلاقیت و تجربه های جدید در یادگیری، آشنایی و ارتباط دانش آموزان با امکانات و ظرفیتهای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انس دانش آموزان با کتاب، مطالعه و کتاب خوانی، زمینه سازی برای پرورش خلاقیت و نوآوری و کسب مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان و بهره گیری از فعالیت متنوع کانون برای یادگیری با شیوه غیرمستقیم همچون اهداف طرح کانون - مدرسه به حساب می آید.

1402/06/30
14:11:50
0.0 / 5
268
تگهای خبر: آموزش , بازی , خدمات , سرگرمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی