رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام كرد

مجوز مجتمع های بین راهی در گرو داشتن فروشگاه صنایع دستی

مجوز مجتمع های بین راهی در گرو داشتن فروشگاه صنایع دستی دست و هنر: مونسان در مراسم اعطای گواهینامه نشان ملی مرغوبیت اظهار داشت: اعطای مجوز به مجتمع های بین راهی در گرو داشتن فروشگاه صنایع دستی است و در این مراسم همینطور از خبرنگار مهر تقدیر گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، علی اصغر مونسان در مراسم اعطای گواهینامه نشان ملی مرغوبیت و افتتاح نمایشگاه دائمی صنایع دستی كه امروز۲۶ اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید به درآمدزا بودن فراورده های دستی اشاره و بیان كرد: صنایع دستی هم درآمدزا است و هم به ایجاد اشتغال كمك می نماید. از این رو در دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه ای به این صنایع شده است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه باید توجه ویژه ای به فروش و بازاریابی صنایع دستی شود اشاره و بیان كرد: ما طرح تجاری سازی صنایع دستی كشور را شروع كرده ایم علاوه بر آن طراحی برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و باید بر اساس سلیقه مشتری باشد همچنان كه برندبازی هم اهمیت ویژه ای دارد چون كه از فله فروشی جلوگیری می كند.
مونسان همینطور اعطای مجوز به مجتمع های بین راهی را منوط به داشتن فروشگاه صنایع دستی دانست و اضافه كرد: امروز ساخت مجتمع های بین راهی در سراسر كشور در حال رشد و گسترش است از این رو باید تعامل خوبی میان معاونت گردشگری و معاونت صنایع دستی وجود داشته باشد تا تولیدات هنرمندان در این مجتمع ها معرفی و عرضه شود. از این رو سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر آن شده تا اعطای مجوز به مجتمع های بین راهی را منوط به داشتن فروشگاه صنایع دستی كند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همینطور اظهار داشت: ۱۲ هزار میلیارد تومان منابعی است كه برای طرح اشتغال روستایی در نظر گرفته شده. از این میزان ۱۰ درصد به حوزه گردشگری و ۱۰ درصد به فرش و صنایع دستی تعلق می گیرد. ما همینطور بر آنیم كه حراج های صنایع دستی را ساماندهی نماییم و یك همایش بزرگ در این زمینه با حضور هنرمندان صنایع دستی هم خواهیم داشت.
در این مراسم همینطور از علی حاجی شیزری مدیركل پیشین توسعه و ترویج صنایع دستی و همینطور معاونین صنایع دستی استان آذربایجان شرقی (به آفرین) استان البرز (امینی)، زنجان (هدایی فر)، خوزستان (طلائیان پور) و استان مركزی (كاظمی) تقدیر گردید.
مرتضی قدوسی از استان تهران، سعید بالوخانی از قزوین، الهام یاراحمدی از كردستان و سعید رحمانی هنرمندان دارای نشان ملی مرغوبیت بودند كه در این مراسم مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند. همینطور از دو پژوهشگر حوزه هنرهای سنتی یعنی عبدالمجید شریف زاده استان دانشگاه و رئیس پژوهشكده هنرهای سنتی و شهناز نادر طراح پیشكسوت داخلی تقدیر گردید.
زهره نیلی از خبرگزاری مهر و كبریا حسین زاده از خبرگزاری ایسنا هم در مراسم امروز به نمایندگی از اهالی رسانه مورد تقدیر قرار گرفتند.

1397/02/30
15:02:29
5.0 / 5
4644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی