معاون سازمان اوقاف خبر داد:

آغاز طرح تابستانی نشاط معنوی از ۱۶ تیرماه در سطح كشور

آغاز طرح تابستانی نشاط معنوی از ۱۶ تیرماه در سطح كشور دست و هنر: معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از آغاز «طرح تابستانی نشاط معنوی» از ۱۶ تیرماه در اماكن متبركه كشور اطلاع داد و اظهار داشت: مخاطبان این طرح كه در یك هزار و ۵۵۳ امامزاده برگزار می شود، دختران و پسران ۷ تا ۱۸ سال هستند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با تبیین لزوم های برنامه ریزی برای اوقات فراغت نسل جوان ونوجوان به اجرای طرح نشاط معنوی در امامزادگان اشاره نمود و اظهار داشت: طرح نشاط معنوی، تابستان ۹۷ در یك هزار و ۵۵۳ بقعه متبركه و امامزاده از ۱۶ تیرماه آغاز و تا ۳۱ مردادماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینكه اجرای طرح «نشاط معنوی» در بقاع متبركه یكی از طریق های مقابله با جنگ نرم دشمن است، تصریح كرد: اگر اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان به درستی مدیریت نشود، صدمه های اجتماعی در جامعه روز به روز گسترده تر خواهد شد.

معاون سازمان اوقاف خاطرنشان كرد: این طرح از هفت سال پیش جهت پركردن اوقات فراغت دانش آموزان و تولید فضای معنوی و آموزشی در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا شده تا بتوانیم به آن چشم اندازی كه برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبركه طراحی كرد هایم، دست یابیم.

شرفخانی با اشاره به اینكه سال قبل ۱۲۰ هزار نفر در این طرح شركت كردند، اظهار داشت: مخاطبان طرح نشاط معنوی دختران و پسران ۷ تا ۱۸ سال هستند و تمامی برنامه ها به شكل مطلوب وبا بهرگیری از استادان مجرب اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه طرح نشاط معنوی به دو شیوه اجرا می شود، اضافه كرد: در روش نخست ادارات اوقاف شهرستان در بقاع متبركه دارای ظرفیت است اقدام به برنامه ریزی، تبلیغات، ثبت نام و اجرای برنامه های این طرح خواهند كرد و در روش دوم گروه های دانش آموزی در قالب اردوهای یك روزه زیارتی تفریحی به بقاع متبركه دارای ظرفیت آمده و از خدمات معنوی و فضای پیرامونی این اماكن مقدس استفاده می نمایند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینكه ۱۵۰۰ مبلغ اعزامی و بومی در این طرح فعالیت دارند، خاطرنشان كرد: از ظرفیت ۶۰۰ نفر از مُبلغان اعزامی هم استفاده خواهد شد.
شرفخانی حفظ آیات قرآن به صورت ترتیبی و موضوعی را یكی از محتواهای آموزشی طرح نشاط معنوی عنوان نمود و اظهار داشت: محتوای آموزشی مُبلغان در سه جلد ویژه طرح نشاط معنوی تهیه و در اختیارشان قرار گرفته است.

وی تصریح كرد: ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستانها می توانند در طرح نشاط معنوی از دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآنی بعنوان مربی استفاده كنند. ثبت نام متقاضیان دراین طرح از انتهای خرداد ماه آغاز و تا ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد یافت وضمن آنكه در این طرح هیچ گونه هزینه ای از شركت كنندگان دریافت نمی گردد.1397/04/06
14:53:23
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: شركت , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی