هرچه انیمیشن ایرانی تر، برای جهان جذاب تر

هرچه انیمیشن ایرانی تر، برای جهان جذاب تر دست و هنر: یكی از عوامل اصلی موفقیت انیمیشن، بازار جهانی این صنعت به شمار می آید كه طبیعتا انیمیشن های ایرانی هم از این قاعده مستثنی نیستند و حضور آنها در جشنواره های خارجی و جذب مخاطبان برون مرزی می تواند به این امر كمك نماید.در همین راستا عباس جلالی یكتا، كارگردان مجموعه انیمیشن «هزارافسان» در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت انیمیشن ایران اظهار نمود: انیمیشن ایران هم اكنون بیش از هر چیزی به برنامه ریزی هایی احتیاج دارد كه تغییر نكند؛ چون كه تولید انیمیشن فرایندی بلند و زمان بر است و از زمانی كه قرارداد بسته می گردد تا مرحله تولید چند سالی طول می كشد و اگر قرار باشد در این مدت مدیریت تغییر كند، تمام برنامه ریزی های صورت گرفته هم تغییر خواهد نمود.

او درباره جایگاه انیمیشن ایران در جهان اظهار داشت: می توان اظهار داشت كه انیمیشن ایران در بخش كوتاه بسیار موفق است و در بخش سریالی هم جایگاه مناسبی دارد. به صورت كلی به نظر می آید كه ساختار انیمیشن های ایرانی در بازارهای جهانی از جذابیت خاصی برخوردار می باشد و استقبال خوبی از آنها می گردد. در واقع هر اندازه كه خصوصیت های ایرانی اثر بیشتر منحصر به فرد باشد برای مخاطب جهانی از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد.

او افزود: هر یك از نهادهای فعال در حوزه انیمیشن همانند مركز صبا، مركز گسترش و كانون بخش های بین المللی دارند كه معمولا به علت زیاد بودن حجم تولیدات، بررسی آثار و ارسال آن ها به جشنواره های خارجی امری سخت و زمان بر است. به همین خاطر این مسئولیت را خود گروه تولید بر عهده می گیرد.

این كارگردان انیمیشن درباره راهكارهایی كه به پیشرفت انیمیشن ایران كمك می نماید، اظهار داشت: باید مشاركت افرادی كه در این عرصه فعالیت می نمایند به مرور افزایش یابد و به آن ها بها داده شود تا افراد متخصصی را در این حوزه داشته باشیم؛ افرادی كه جشنواره های جهانی را بشناسند، با فضای انیمیشن بین الملل آشنایی داشته باشند و بدانند كه چه نوع كاری برای مخاطب از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. این افراد متخصص در جذب تهیه كننده های حرفه ای هم موفق هستند.

جلالی یكتا با اشاره به اینكه سرمایه گذاری در حوزه انیمیشن كم شده است، تصریح كرد: به صورت كلی اقتصاد كشور در حال كم توان شدن است كه طبیعتا این كم توانی در بخش انیمیشن هم تأثیرگذار است اما با وجود همه این شرایط ما همیشه امید داریم و فكر می كنم كه هیچ گاه انگیزه های شخصی از بین نمی روند.
1397/05/05
13:55:59
5.0 / 5
6022
تگهای خبر: جشن , جشنواره , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی