حمید قبادی در نشست خبری نمایشگاه لباس عاشورایی:

دولت در جهت دهی و هدایت مدولباس عاشورایی اهتمام ورزد

دولت در جهت دهی و هدایت مدولباس عاشورایی اهتمام ورزد دست و هنر: دبیر كارگروه مدولباس می گوید: دولت در جهت جهت دهی و هدایت مد و لباس عاشورایی اهتمام ورزد تا بتوانیم جریان سازی خوبی در این حوزه داشته باشیم.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، نشست خبری لباس عاشورایی امروز ۲۳مهرماه، با حضور حمید قبادی دبیركارگروه ساماندهی مد و لباس در معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار گردید.
قبادی با اشاره به جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی اظهار داشت: با عنایت به ایده ها و طراحی در حوزه لباس عاشورایی فعالیت تخصصی را آغاز كردیم این فعالیت تخصصی منجر به اثر و ثمربخشی شده تا آیین نشست خبری سومین لباس عاشورایی را برگزار نماییم.
او با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه بیان كرد: از اهداف ما برای برگزاری نمایشگاه لباس عاشورایی انتقال مفاهیم پرارزش و مفهومی جامعه دینی از حوزه تخصصی لباس است كه سهم جدی در این مفهوم داشته و دارد.
قبادی با اشاره به این مورد كه لباس در قرون مختلف سهم جدی در جامعه داشته، اظهار داشت: تاثیر نماد و طراحی در لباس بسیار حائز اهمیت می باشد و باید با هدف بلند به تولید محتوایی و انتشار منابع كافی در حوزه مد و لباس در زمینه مفهوم عاشورایی بپردازیم.
دبیركارگروه مد و لباس افزود: درحوزه مد و لباس عاشورایی شدت فقیر هستیم و منبع جدی در این زمینه وجود ندارد اما خوشبختانه با تلاش زیاد در حال ارتقا پیدا كردن در این حوزه هستیم.
جریان سازی و الگوسازی مفاهیم لباس عاشورایی را تولید كنیم
قبادی درباره جهت دهی و هدایت دولت در فعالیت های حوزه مدولباس اظهار نمود: باید دولت در زمینه لباس عاشورایی اهتمام ورزد و جریان سازی خوبی در این زمینه داشته باشیم. به شكلی باید به سمتی برویم كه استفاده از لباس موضوعی به خصوص عاشورایی برای مصرف كنندگان دارای اهمیت شود و در انتخاب طراح های لباس دقت و تعمل بیشتری را به كار ببرند.
او بیان كرد: باید به الگوسازی درست و مناسبی در زمینه مفاهیم عاشورایی در طرح های مد و لباس داشته باشیم و ورود به موضوعات اختصاصی در منابع علمی دانشگاه ها هم از دیگر موضوعاتی است كه باید با نیازسنجی به حل آن برسیم.
به گفته قبادی، توجه به نمادشناسی از دیگر اهداف جشنواره لباس عاشورایی است تا با احیای روش ها و تكنیك های سنتی بتوانیم طرح های عاشورایی را در حوزه مد و لباس معرفی نماییم.
قبادی افزود: آمار موجود در بخش مسابقه، طراحی لباس۴۰۰ طرح به دبیرخانه رسیده و پیش بینی می گردد ۱۵۰اثر پذیرفته شود. البته در گذشته، كارگاه یك روزه با همكاری دانشگاه علمی كاربردی برگزار گردید و رویدادهایی كه در این زمینه مورد توجه قرار گرفت ۵۰ اثر عرضه شد و امیدواریم این جشنواره لباس عاشورایی با شعار جامه فلك سیاه در عزای كیست به بار بنشین. همینطور نمایشگاه ۲۸مهرماه در تالار وحدت افتتاح می گردد.
طراحی لباس عاشورایی به صدمه شناسی نیاز دارد
محبوبه الهی دبیر علمی جشنواره لباس عاشورایی در ادامه نشست اظهار نمود: سومین نمایشگاه لباس عاشورایی با صدمه شناسی سال های قبل مجموعه كاملتری را عرضه داده استبدون شك باید حوزه لباس عاشورایی به ارتقا و پیشرفت برسانیم و نیازمند نظریات و دیدگاه صاحب نظران و اساتید هستیم كه اتفاقات بهتری در نمایشگاه رخ دهد.
او افزود: به همت بنیاد ملی مد و لباس ۵۰طرح رونمایی گردید كه به تولید انبوه رسید كه در روز نمایشگاه طراحان برگزیده انتخاب می شوند. امیدوارم بعضی از طراحی هایی كه به صورت نادرست در جامعه استفاده می شود، حذف شود و بتوانیم نوع سلیقه مردم را تغییر دهیم.


1397/07/23
15:25:23
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دانشگاه , سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی