نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور كشور برگزار شد

سرلشكر باقری: دفاع مقدس نیازی به خیال پردازی ندارد

سرلشكر باقری: دفاع مقدس نیازی به خیال پردازی ندارد دست و هنر: رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اظهار داشت: حضور مختصصان در راهیان نور در جهت پاسخگویی به شبهه و ابهامات جوانان پیرامون دفاع مقدس یك لزوم است.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، سرلشكر محمد باقری رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور كشور با اشاره به اینكه ما بعنوان نسلی كه دفاع مقدس را دیدیم باید قدر و ارزش آنرا به خوبی بشناسیم و به دیگران بشناسانیم بیان كرد: باید جوانان بدانند كه در دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است. اگر امنیت پایدار و آرامش قابل اعتماد در كشور داریم و اگر مردم ایران سربلند هستند و فرهنگ اصیل ایران رشد می كند مرهون دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان است.

وی اظهار داشت: جوانی اگر یك مرتبه بتواند از یادمان های دفاع مقدس بازدید كند یك فرصت بی نظیر است. باید شرایطی ایجاد شود كه جوانان بتوانند سوالات خویش را بپرسند و پاسخ آنرا دریافت نمایند. حضور مختصصان در راهیان نور در جهت پاسخگویی به شبهه و ابهامات جوانان پیرامون دفاع مقدس یك لزوم است.

وی با اشاره به فعال بودن شورای سیاستگذاری راهیان نور در ۱۲ ماه سال، مبحث مقابله با تحریف در روایتگری راهیان نور را مهم دانست و اضافه كرد: در مبحث مقابله با تحریف هرچه تلاش نماییم جای كار بیشتری دارد. دفاع مقدس آنقدر قوی است و اعتبار دارد كه نیازی به خیال پردازی و تحریف ندارد و باید حداكثر تلاش را نماییم، حقایق را بازشناسی نماییم و به جوانان و زائران عرضه دهیم.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح تصریح كرد: امكان دارد آموزش های روایتگری شكل روتین به خود بگیرد و این دقت كاهش پیدا كند بنابراین هر ساله باید آنرا به روز نماییم تا صحیح ترین روایت ها با بیان شیوا و تكنولوژی روز در اختیار مردم قرار گیرد.

سرلشكر باقری با مهم دانستن مسئله امنیت و مراقبت اظهار داشت: دشمنان انقلاب به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به عناصر علاقه مند به انقلاب هستند و راهیان نور جایی است كه علاقه مندان به انقلاب حضور دارند و نیروهای نظامی و انتظامی باید مراقبت بیشتری كنند. كاروان ها هم باید مراقبت لازم را داشته باشند، در دستورالعمل ها نسبت به رفت و آمد و استقرار كاروان ها دقت لازم صورت بگیرد تا شاهد حادثه ای نباشیم.

وی اضافه كرد: از آنجائیكه ۷۰ درصد زائران راهیان نور را جوانان می سازند وزارت علوم، مسئولان دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش كه عهده‎دار اصلی اعزام جوانان به راهیان نور هستند اهتمام بیشتری به این مورد داشته باشند تا جوانان حداقل یك مرتبه به این سفر بروند.

سرلشكر باقری افزود: عده ای از محققان در شهرها و در تجمعات كاروان ها و جلساتی كه برگزار می گردد حضور پیدا كنند و به تشریح عملیات ها و پاسخ به پرسش ها بپردازند. سوال و پاسخ رو در رو در رفع ابهامات دفاع مقدس كمك‎كننده است.

وی بر پیگیری بحث به روزرسانی یادمان ها تصریح كرد و خاطرنشان كرد: برای ما جالب است كه مقام معظم رهبری بر راهیان نور تاكید خاص دارند و مهر ماه كه پیشكسوتان بحث ادبیات دفاع مقدس به محضر ایشان رسیدند مطالبه گری ۱۰۰ برابری اقدامات راهیان‎نور را خواهان شدند.

به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، در انتها این نشست ۴۰ موشن گرافی رویدادهای دفاع مقدس، چندین كتاب، كلیپ و پوستر شهدای شاخص سال ۹۸ رونمایی گردید. همینطور سردار نادر ادیبی، سردار علی فضلی، سردار یعقوب سلیمان، سردار محسن فتحی زاده، سرهنگ رحیم رفیعی و دكتر پیرحسین كولی وند كه هریك از فعالان حوزه راهیان نور هستند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
1397/12/16
13:16:31
5.0 / 5
4398
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی