در دیدار روسای دو دانشگاه صورت گرفت؛

دانشگاه مذاهب و دانشگاه امام كاظم(ع) عراق تفاهم نامه همكاری امضا كردند

دانشگاه مذاهب و دانشگاه امام كاظم(ع) عراق تفاهم نامه همكاری امضا كردند دست و هنر: با حضور هیأتی از دانشگاه مذاهب اسلامی ایران در دانشگاه امام كاظم(ع) بغداد تفاهم نامه همكاریهای مشترك به امضای روسای دو دانشگاه رسید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، به نقل از دانشگاه مذاهب اسلامی حجت الاسلام والمسلمین مختاری - رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و هیأت همراه با حضور در دانشگاه جامعه امام كاظم (ع) در بغداد ضمن دیدار با رئیس این دانشگاه، زمینه ها و ظرفیت های همكاریهای مشترك را بررسی كرده و تفاهم نامه ای را به امضا رساندند.
در این دیدار غنی المحمد- رئیس دانشگاه امام كاظم مقابل السلام ضمن استقبال و ابراز خرسندی از این دیدار و حضور هیأت دانشگاهی مذاهب اسلامی ایران، اظهار داشت: این دانشگاه وابسته به دیوان وقف شیعی در عراق است و توانسته در دانشكده های مختلف فعالیت های علمی خودرا شروع كند و امروزه مورد استقبال جوانان عراقی واقع شده و دارای شعب مختلف در شهرهای مختلف عراق است.
وی ادامه داد: این دانشگاه با كشورهای مختلف دنیا در چهار قاره ارتباطات و تعاملات علمی دارد و از این كه با دانشگاه مذاهب اسلامی نیز وارد همكاری می شود بسیار خرسندیم.
رئیس دانشگاه امام كاظم بغداد با اشاره به این كه فعالیت های دانشگاه مذاهب اسلامی برجسته و قابل الگو برداری و مهم می باشد زمینه های علمی- آموزشی و پژوهشی همكاری مشترك را بر شمرد.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مختاری نیز به ظرفیت های بالای دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: امروزه دانشگاه های مهم در كشورهای مختلف دنیا علاقهمند همكاری با دانشگاه مذاهب اسلامی هستند و ما با كشورهای مختلف تفاهم نامه همكاری داریم و از ملیت های مختلف در این دانشگاه مذاهب اسلامی تحصیل می كنند و این نشان داده است تنوع ملیتی در كنار تنوع مذهبی و فرهنگی آنرا متمایز كرده است.
وی دانشگاه مذاهب اسلامی را مورد توجه مقام معظم رهبری عنوان نمود كه باید خودرا در عداد دانشگاه های برتر دنیا نشان دهد.
برگزاری كنفرانس مشترك سالانه با سوژه تقریب بین دو دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه امام كاظم (ع) بغداد و همین طور برگزاری دوره های كوتاه مدت و پژوهش های مشترك مورد تاكید و توافق طرفین قرار گرفت.
درانتها این دیدار تفاهم نامه همكاری به امضا رؤسای دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشكده الكاظمیه رسید و غنی المحمد با اهدای نشان دانشگاه امام كاظم (ع) از حجت الاسلام والمسلمین مختاری تقدیرشد.


منبع:

1398/03/01
18:02:34
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی