رئیس هیئت مدیره اتحادیه قرآنی:

7 هزار خانه قرآن در روستاها به راه افتاده است

7 هزار خانه قرآن در روستاها به راه افتاده است به گزارش دست و هنر رئیس هیئت مدیره اتحادیه كشوری قرآنی اظهار داشت: هم اكنون 4000 موسسه قرآنی و بیشتر از 7 هزار خانه قرآن در مناطق روستایی فعالیت نموده و در حوزه آشنایی افراد جامعه با كتاب آسمانی قرآن تلاش می كنند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، مرتضی طلایی در دیدار مدیران عامل اتحادیه های قرآنی كشور با امام جمعه اردبیل اظهار نمود: نباید اجازه دهیم كه بین قرآن و عترت فاصله ای بیفتد بلكه تمام تلاش فعالان قرآن بر این است تا غفلت های گذشته به شكلی جبران شده و قرآن و عترت بعنوان یك عنصر نجات بخش در كنار هم مورد توجه قرار گیرند.

وی تصریح كرد: ما در بخش مردمی و فعالیت های قرآنی با راه اندازی 4 هزار موسسه و 7 هزار خانه قرآن در مناطق روستایی تلاش می نماییم تا عموم مردم را با كتاب آسمانی قرآن و مبانی و مفاهیم آن آشنا نماییم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه كشوری قرآنی اضافه كرد: با یكپارچه شدن فعالیت موسسات مردمی در قابل اتحادیه كه برپایه بیانیه شورای انقلاب فرهنگی شكل می گیرد امیدواریم از كارهای موازی خودداری شده و به صورت منسجم فعالیت های قرآنی در كشور با محوریت اتحادیه شكل گیرد.

طلایی افزود: بطور قطع واگذاری امور در رابطه با قرآن و عترت به تشكل های مردمی در چارچوب اتحادیه زمینه ای را فراهم می آورد تا خروجی و مطلوبیت كارها را به شایستگی به انجام برسد.

وی اظهار داشت: ما قبل از این دو تشكل و اتحادیه متفاوت داشتیم كه موازی هم حركت می كردند اما با بیانیه اخیر شورای انقلاب فرهنگی این فعالیت ها در قابل یك مجموعه منسجم صورت خواهد گرفت كه خروجی كار هم مورد رصد و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه كشوری قرآنی خاطرنشان كرد: ما با پشتیبانی از این بیانیه در جهت انسجام و همبستگی و همدلی بیشتر گام برمی داریم و امیدواریم نتایج كارها و اقداماتی كه پیش روست بتواند مفید فایده باشد.

طلایی افزود: ما در نشست دو روزه در اردبیل كه با همكاری اتحادیه های استانی و كشوری انجام شد تلاش كردیم تا در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب هم هدفگذاری این اتحادیه را روشن نماییم چون كه مقام معظم رهبری هم به معنویت و اخلاق و هم حوزه علم و پژوهش تاكید نمودند و بطور قطع ما تلاش می نماییم تا در هر دو حوزه فعالیت های مثبت و سازنده ای را انجام دهیم.

وی اظهار نمود: جامعه قرآنی باید از فناوری های جدید و موسسات دانش بنیان در جهت پیشبرد بهتر فعالیت ها و اقدامات استفاده نماید كه ما می توانیم گام بلندی را در جهت نوآوری و فناوری های جدید در بخش قرآنی و عترت برداریم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه كشوری قرآنی تصریح كرد: بطور قطع در بعد معنویت و اخلاق هم ما وظایفی را بر عهده داریم كه بهتر و شایسته می توانیم هدفگذاری مثبت و سازنده ای را در پیشبرد امور انجام دهیم.

طلایی با قدردانی از همراهی مسؤلان و متولیان اتحادیه استان اردبیل در برگزاری نشست دو روزه مدیران اتحادیه اضافه كرد: ما در این دو روز تلاش كردیم تا فعالیت ها و برنامه های پیش رو را به درستی مورد ارزیابی و دقت نظر قرار دهیم كه امیدواریم خروجی همه فعالیت ها منجر به اقدامات مثبت و سازنده باشد.
1398/05/26
22:55:11
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: فرهنگ , فناوری , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی