مدیركل میراث فرهنگی یزد:

ضرورت توانمندسازی گردشگری ایران در مقابل نابسامانی های داخلی و خارجی

ضرورت توانمندسازی گردشگری ایران در مقابل نابسامانی های داخلی و خارجی به گزارش دست و هنر مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، اظهار داشت: مباحث مربوط به گردشگری در یزد عمومی است و ما باید از آن به نفع توسعه اقتصادی بیشترین بهره برداری را انجام دهیم.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، «مصطفی فاطمی »در همایش استانی «رویداد دیدار» كه با محوریت «نقش دانشگاه در توانمندسازی اركان فعال گردشگری» به مناسبت روز جهانی گردشگری به میزبانی دانشگاه علم و هنر برگزار شد، با بیان این كه یزد در سال های اخیر گام های بلندی برداشته است، اظهار نمود: در ایران اسلامی تعداد آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری زیاد است ولی زمانی گردشگری در این خصوص موثر خواهد بود كه بتواند تمام آثار تاریخی و جاذبه های بی بدیل كشور را بنماید.

وی با اشاره به نقش نیروهای انسانی در حوزه گردشگری و همینطور معرفی جاذبه های تاریخی، اضافه كرد: شهرهای اصفهان و شیراز از دیرباز تابحال بعنوان شهرهای گردشگری عرضه شدند ولی یزد اخیرا در این عرصه وارد شده و تلاش دارد با معرفی صحیح و كامل میراث فرهنگی و اجتماعی كهن خود در عرصه بین المللی دفاع كند.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در ادامه با بیان این كه ایجاد اشتغال پایدار یكی از مهمترین خصوصیت های توسعه گردشگری در كشور است، اظهار داشت: خوشبختانه امروز بازار یزد به علت حضور توریستهای داخلی و خارجی در این شهر رونق قابل ملاحظه ای پیدا كرده و بازاریان هم با افزایش آگاهی موجودی مغازه خویش را با زمان شلوغی و خلوتی بازارهای گردشگری تنظیم می كنند.

فاطمی مباحث گردشگری در یزد را عمومی دانست و بیان كرد: عمومی بودن مباحث و استراتژی های گردشگری نقش مهمی در توسعه اقتصادی و گردشگری یزد ایفا می كند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این كه علیرغم تلاش های مختلف انجام شده در حوزه آموزش گردشگری، هنوز هم چالش های جدی در این خصوص وجود دارد، خاطرنشان كرد: توهم موفقیت اجرایی در حوزه های مختلف كاری یكی از مهمترین چالش های مدیریت كارآمد و موثر است.

وی توانمندسازی خود برای تنوع پذیری و تغییرات احتمالی را ضروری دانست و تاكید كرد: صنعت توریسم ما باید خویش را برای هرنوع سازگاری آماده و بیمه كند تا در زمان تغییرات شرایط داخلی و خارجی كشور تضعیف نشود.

مدیركل میراث فرهنگی استان یزد در انتهای سخنان خود، تصریح كرد: ساختار داخلی ایران در حوزه گردشگری با خیلی از كشورهای دنیا متفاوت می باشد و ما باید متناسبت با این تفاوت راهكاری توسعه ای بیشتر از پیش تدوین و اجرایی نماییم.

منبع:

1398/07/10
16:02:51
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: آثار , آموزش , بیمه , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی