اگر وضعیت بحرانی شود ...

بارندگی های پاییزی در خوزستان تلفات تاریخی داشت؟

بارندگی های پاییزی در خوزستان تلفات تاریخی داشت؟ به گزارش دست و هنر معاون میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان اعلام نمود: معمولا هر سال آغاز بارش ها در خوزستان قدری شدید هستند، اما تابحال هیچ گزارشی از تاثیر منفی این بارش ها روی آثار تاریخی به ما گزارش نشده است.


احمدرضا حسینی‎بروجنی در گفت و گو با ایسنا می گوید: یگان حفاظت میراث فرهنگی استان بطور دائم در حال كنترل محوطه های تاریخی است. چهارشنبه (8 آبان) نیز همه ی شهرستان ها گزارشی از وضعیت آثار تاریخی خود در این بارندگی ها به اداره كل میراث فرهنگی استان اعلام می كنند، اما تا این لحظه هیچ گزارشی از وضعیت تخریب یا لطمه دیدگی در بناهای تاریخی به دست ما نرسیده است.
او همینطور از فعال بودن همه ی سایت موزه ها و بناهای تاریخی زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی در استان خوزستان امروز (هفتم آبان) و در ایام آینده خبر می دهد و بیان می كند: در صورتی بناهای تاریخی تعطیل می شوند كه از طرف هواشناسی به ما وضعیت بحرانی اعلام گردد.
او با این وجود تاكید می كند: اداره كل میراث فرهنگی استان خوزستان آمادگی كامل برای انجام اقدامات حفاظتی در سایت ها و بناهای تاریخی خود دارد تا در صورت اعلام وضعیت بحرانی بتواند به درستی و بطور كامل از محوطه های تاریخی حفاظت كند.
منبع:

1398/08/08
09:39:24
5.0 / 5
4351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی