رییس دانشگاه انجمن اسلام بمبئی:

جمهوری اسلامی ایران پشتیبان جهان اسلام است

جمهوری اسلامی ایران پشتیبان جهان اسلام است به گزارش دست و هنر ظهیر قاضی رئیس دانشگاه انجمن اسلام بمبئی در جمع اساتید و فرهیختگان دانشگاه انجمن اسلام بمبئی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان جهان اسلام است.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با هدف تبیین سیاست های جمهوری اسلامی ایران و گسترش وحدت جهان اسلام، نشست فرهنگی با حضور محسن آشوری، وابسته فرهنگی و رئیس خانه فرهنگ ایران در بمبئی، ضابط، حجت الاسلام والمسلمین موسوی، ظهیر قاضی، رئیس دانشگاه انجمن اسلام، معاونین، اساتید و فرهیختگان دانشگاه انجمن اسلام در محل این دانشگاه، برگزار گردید.
ظهیر قاضی در سخنانی، اظهار داشت: دانشگاه انجمن اسلام مفتخر است بعنوان یكی از مراكز علمی و فرهنگی متعلق به گروه اقلیت مسلمان، نشست های تخصصی درباره مسائل روز درباره جهان اسلام برگزار كند.
رئیس دانشگاه انجمن اسلام اضافه كرد: ایران بعنوان یك كشوری قدرتمند در همه صحنه های سیاسی حضور فعال دارد و پشتیبان جهان اسلام است.
آشوری با اشاره به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران اظهار نمود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) چهل سال پیش به پیروزی رسید. معمار كبیر انقلاب اسلامی همیشه از نقش مسلمانان در همه صحنه صحبت می كردند و اتحاد میان گروه های مسلمانان را رمز موفقیت می دانستند.
وابسته فرهنگی كشورمان در بمبئی افزود: بعد از انقلاب اسلامی تا به امروز كشورهای غربی و در رأس آن، شیطان بزرگ آمریكا تمامی همت خود برای نابودی انقلاب مردمی ایران به كار بسته اند ولی تابحال با عنایت به رهبری حكیمانه امام خامنه ای(مدظله العالی) و با توكل به خداوند نتوانسته اند فعالیتی كنند.
حجت الاسلام موسوی به علل نامگذاری هفته وحدت اشاره نمود و اظهار داشت: معمار كبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) روزهای 12 تا 17 ربیع الاول را «هفته وحدت» نامیدند كه این خود نشانه ای از افكار والای ایشان است كه وحدت را تنها رمز پیروزی مسلمانان عالم می دانستند.
وی تاكید كرد: وظیفه همه اندیشمندان و فرهیختگان مسلمان است تا ضمن تقویت اتحاد میان گروه های مختلف مسلمانان، نسل جوان را به اسلام ناب و دستورات والای این دین مبین آشنا سازند.
بازدید وابسته فرهنگی ایران از «درگاه مخدوم علی شاه ماهیم» بمبئی
محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی به همراه نماینده حجت الاسلام والمسلمین مهدوی پور، حجت الاسلام والمسلمین موسوی، ضابط و منصور شوقی از درگاه مختوم علی شاه بازدید كردند.
آشوری در سخنانی، اظهار نمود: هند و ایران از دیرباز تابحال روابط فرهنگی بسیار خوبی داشته اند و امروز در خیلی از نقاط این كشور پهناور شاهد این اشتراكات هستیم و این خود بستری مناسب را برای توسعه روابط فرهنگی دو كشور فراهم ساخته است.
وابسته فرهنگی كشورمان در بمبئی اضافه كرد: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی در جهت وظایف خود آماده اجرای برنامه های مشترك با اماكن مذهبی است.
تاكید بر معرفی فرهنگ اسلامی به دانشجویان
ظهیر قاضی در دیدار با وابسته فرهنگی كشورمان در بمبئی با بیان تاریخچه تأسیس و اهم فعالیت های دانشگاه انجمن اسلام اظهار داشت: امروزه فرهنگ نقشی تعیین كننده در سطح مردمان جامعه دارد و این دانشگاه در صدد همكاری با نهادهای فرهنگی با هدف شناساندن فرهنگ اسلامی به دانشجویان است.
رئیس دانشگاه انجمن اسلام اضافه كرد: وابستگی فرهنگی ایران در بمبئی با قدمت بیشتر از نیم قرن خود در این كلانشهر فعالیت های ارزشمند ای را عرضه می دهد و این دانشگاه آمادگی همكاری با این نمایندگی فرهنگی است.
آشوری هم در سخنانی، تاكید كرد: خانه فرهنگ ایران در بمبئی خواهان توسعه همكاری با دانشگاه ها و مؤسسات علمی و فرهنگی با هدف گسترش و بسط روابط فرهنگی دو كشور متمدن مشرق زمین است و امید است كه دانشگاه انجمن اسلام بتواند نقشی كلیدی در این زمینه ایفا كند.
در ادامه حجت الاسلام موسوی بیان كرد: اشتراكات فرهنگی فی درخلال دو كشور توانسته بستری مناسب را برای توسعه فعالیت ها مهیا سازد و با عنایت به اینكه دانشگاه انجمن اسلام یك مركز آموزشی و فرهنگی برای قشر مسلمانان است می تواند نقشی فعال در روابط دو كشور دوست داشته باشد.1398/09/04
14:52:25
5.0 / 5
4270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی