جلو دلالی های فیش حج گرفته می شود؟

جلو دلالی های فیش حج گرفته می شود؟ دست و هنر: بعد از سال ها نفوذ دلال ها و واسطه ها در مبادله فیش حج و تخلفات مختلفی كه پرونده قضایی آنها همچنان باز است، سازمان حج سرانجام سامانه ای را راه اندازی نمود تا ضمن اطلاع رسانی درباره اولویت و زمان سفر حج، نقل و انتقال فیش ها نیز بوسیله آن صورت گیرد.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، محمدتقی قادری ـ مدیركل فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت ـ درباره سامانه های نقل و انتقال اولویت حج تمتع و فراخوان به روزرسانی اطلاعات ودیعه گذاران حج تمتع، اظهار نمود: از اردیبهشت امسال سامانه ای به آدرس tasharof.haj.ir به راه افتاده است تا كسانی كه قصد واگذاری یا دریافت اولویت حج تمتع را دارند به آن بازگشت كنند.

او اضافه كرد: در گذشته در این رابطه خلأ وجود داشت، چونكه برخی افراد بنا به دلایلی قصد واگذاری اولویت حج تمتع خودرا داشتند و از سویی برخی افراد مستطیع نیز درخواست دریافت اولویت حج تمتع را داشتند اما یك سامانه جامع، متمركز و تحت نظارت سازمان وجود نداشت كه این افراد را به هم وصل كند و در بعضی موارد افراد سودجو و دلال نیز در این عرصه حضور می یافتند. خوشبختانه با راه اندازی سامانه «تشرف» شاهد یك نظم و انسجام برای واگذاری و دریافت اولویت های حج تمتع هستیم.
مدیركل فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت با بیان این كه سامانه tasharof.haj.ir ارتباطی دوسویه و مستقیم بین واگذاركنندگان و متقاضیان، بدون واسطه گری افراد سودجود و دلال برقرار می كند، اظهار داشت: متقاضیان (واگذركنندگان و دریافت كنندگان اولویت حج تمتع) ابتدا با مراجعه به درگاه اینترنتی ذكرشده به ثبت اطلاعات و درخواست خود می پردازند و سپس پس از احراز هویت و تایید مراحل، به یكی از دفاتر خدمات زیارتی معرفی می گردند تا كارهای واگذاری قبوض ودیعه گذاری حج تمتع صورت گیرد.
قادری افزود: هیچ نقل و انتقالی بدون مراجعه به سامانه tasharof.haj.ir و درنوردیدن مراحل پیش بینی شده انجام نمی گیرد و واگذاركنندگان و دریافت كنندگان اولویت نیز از مراجعه به افراد واسطه گر و خرید و فروش به صورت وكالتی یا... پرهیز كنند؛ چونكه تنها ملاك واگذاری و دریافت اولویت، سامانه ذكرشده خواهد بود.
بگفته او، از شروع راه اندازی سامانه tasharof.haj.ir تا كنون بیشتر از ۱۳ هزار انتقال و واگذاری اولویت حج تمتع انجام شده است.
مدیركل فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت درباره فراخوان تكمیل اطلاعات دارندگان قبض ودیعه گذاری حج تمتع توضیحاتی داد و اضافه كرد: فراخوان تكمیل اطلاعات كه باید از طرف ودیعه گذاران صورت گیرد به منظور به روزرسانی اطلاعات و ارتباط دوسویه با آنها، برای برنامه های كوتاه مدت و بلندمدت حج تمتع و تخصیص سهمیه به استانها برای اعزام و سایر امور اجرایی خواهد بود.
او افزود: به منظور سهولت متقاضیان درگاه اینترنتی به آدرس reserve.haj.ir طراحی شده تا افراد هرچه زودتر به آن بازگشت داشته باشند.
قادری با تاكید بر این كه تمام دارندگان قبض ودیعه گذاری حج تمتع باید اطلاعات خودرا به روزرسانی كنند، اظهار داشت: اعزام، برنامه ریزی ها و حتی واگذاری اولویت حج تمتع در سامانه tasharof.haj.ir منوط به حضور در فراخوان تكمیل اطلاعات است.
مدیركل فناوری اطلاعات سازمان حج و زیارت با بیان این كه حدود یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در نوبت تشرف به حج تمتع قرار دارند، تصریح كرد: سامانه طراحی شده فقط برای افرادی كه در اولویت تشرف قرار دارند طراحی نشده، بدین سبب لازم است تا همه دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع به آن بازگشت كنند.
منبع:

1398/09/25
14:45:22
5.0 / 5
4150
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی