انتصاب دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر

انتصاب دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر به گزارش دست و هنر دبیر بخش ویژه جشنواره «شعر فجر» انتخاب شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، با حكم معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامرضا طریقی بعنوان دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره «شعر فجر» انتخاب شد.
متن حكم خطاب به غلامرضا طریقی (شاعر) به شرح زیر است:
«با عنایت به تجارب ارزشمند جناب عالی در زمینه شعر و ادبیات فارسی، به باعث این حكم بعنوان «دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر» منصوب می شوید.
امید است با عنایت به توفیق علمی و اجرایی پایگاه نقد شعر در زمینه جذب و ارتقاء سطح دانش شعری جوانان، وظایق مندرج در آئین نامه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر را مطمح نظر قرار داده و اسباب بالندگی قریحه شاعران جوان را فراهم سازید.»
محسن جوادی
معاون امور فرهنگی
چندی قبل دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر، فراخوان بخش ویژه برای شاعران زیر ۲۵ سال را منتشر نمود.
غلامرضا طریقی در اینباره اظهار داشت: امسال در بخش ویژه، پذیرای آثار شاعران جوانِ كم تر از ۲۵ سال هستیم.
او اضافه كرد: در این بخش، همه شاعرانی كه به زبان فارسی شعر می سرایند و متولد سال ۱۳۷۳ خورشیدی به بعد هستند فرصت دارند با عرضه آثارشان در این رویداد بین المللی شركت نمایند.
طریقی درباره مهلت ارسال آثار به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر اظهار داشت: شاعران جوان تا ۱۵ دی ۱۳۹۸ فرصت دارند اشعار خویش را در دو مبحث «آزاد» و «برخوانِ فارسی» به دبیرخانه این رویداد ادبی ارسال نمایند.
او با اشاره به این كه دبیرخانه جشنواره شعر فجر پذیرای آثار شاعران جوان، در دو بخش موضوعی است، افزود: علاوه بر مبحث آزاد كه شاعران جوان می توانند با ارسال پنج اثر در آن به رقابت بپردازند، مبحث «برخوانِ فارسی» را با هدف پاسداشت زبان فارسی در این رویداد قرار داده ایم. ازاین رو شاعران جوان می توانند با ارسال یك اثر در این مورد هم فرصت رقابت با دیگر شاعران را برای خود مهیا كنند.
سردبیر پایگاه نقد شعر و دبیر بخش ویژه چهاردهمین جشنواره شعر فجر در ادامه بیان كرد: شركت در هر دو مبحث بلامانع است؛ ولی شاعران جوان توجه داشته باشند كه پنج شعر هر شاعر در مبحث آزاد باید منحصراً در یكی از دو قالب كلاسیك یا قالب های نوِ شعر فارسی باشد، اما در مبحث «برخوانِ فارسی» محدودیت قالب وجود ندارد.
طریقی در انتها اظهار داشت: بر مبنای تصمیم دبیرخانه جشنواره شعر فجر، تنها مسیر ارسال آثار، سامانه javan.adabiatirani.com است. ازاین رو آثاری كه از هر مسیر دیگر ارسال شود داوری نخواهند شد.1398/10/08
11:01:48
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی