توسط انتشارات فكرنو؛

كتاب درآمدی بر مبانی نظری منظر چاپ شد

كتاب درآمدی بر مبانی نظری منظر چاپ شد به گزارش دست و هنر كتاب درآمدی بر مبانی نظری منظر تالیف علی اسدپور توسط انتشارات فكرنو منتشر گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، كتاب «درآمدی بر مبانی نظری منظر» نوشته علی اسدپور اخیرا توسط انتشارات كتاب فكرنو منتشر و راهی بازار نشر شده است.
نویسنده كتاب، استادیار دانشگاه هنر شیراز است و در این اثر به موضوعات پایه ای و كلیدی در درك و فهم درست منظر برای معماران، معماران منظر، طراحان محیط و مرمتگران منظر پرداخته است.
اسدپور در این اثر، موضوعات نظری حوزه منظر را می كاود و در این رهگذر به كلیدی ترین مباحث منظر از قبیل مفهوم منظر، ادراك و ارزیابی منظر، بازنمایی منظر در سایر هنرها و رسانه های هنری در تاریخ، روش ها و راهبردهای پژوهش در معماری منظر، سیر تحول در تاریخ طراحی منظر و سرانجام مبحث آموزش منظر و چالش ها و ارزش های آن نگاهی تحلیلی ولی مختصر و عمیق دارد. به این ترتیب، كتاب پیش رو، ماهیتی متنوع، چندوجهی و میان رشته ای دارد.
نویسنده كتاب اعتقاد دارد این اثر نمی تواند جامع و كامل انگاشته شود. چون موضوعات فراوانی هستند كه در كتاب به آنها پرداخته نشده است. هدف كتاب هم ایجاد دریافتی كلان و كلی است كه می تواند پایه ای برای پژوهش های جدی تر و عمیق تر باشد. همینطور می كوشد تا مجموعه ای از موضوعات را برای نشان دادن افق های تازه و گونه گون منظر پیش چشم خواننده قرار دهد. به همین دلیل، فصل های هفت گانه كتاب مختصر هستند و اسدپور از بیان كوتاه موضوعات و دسته بندی مفاهیم برای انتقال مباحث خود بهره برده است.
ساختار كتاب پیش رو، بدین شكل ساماندهی شده كه هر صفحه آن دو بخش دارد؛ متن اصلی كتاب در ستون بزرگ تر صفحه قرار دارد و موضوعات تكمیلی فراوانی هم در حاشیه های كتاب برای فهم بهتر مطالب آن جای داده شده كه در نوع خود مفید می باشد. داده های حاشیه ای می توانند برای درك بهتر كتاب بسیار سودمند باشند. افزون بر دانشجویان و پژوهشگران حوزه معماری و معماری منظر، این كتاب می تواند برای علاقه مندان علوم محیطی و رشته های طراحی محیطی جالب و مفید باشد و منبعی برای مفاهیم نظری منظر به شمار آید.
این كتاب با ۲۰۰ صفحه و قیمت ۵۰ هزار تومان انتشار یافته است.

1398/11/03
20:21:02
5.0 / 5
4061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی